שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יוזמה: רשות משפטית לטיפול בדיני מחשבים, מידע ופרטיות

  משרד המשפטים יוזם הקמת גוף שירכז את הטיפול בנושאים אלה, על מנת לייעל את חוקי עבירות מידע ומחשבים, וכדי לתת גיבוי מקצועי-משפטי לגופי חקירה משטרתיים

  מנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ', פועל בימים אלה להקמת רשות משפטית מיוחדת שתטפל בדיני מחשבים, מידע ופרטיות בעקבות עבירות המחשב הרבות הנחשפות באחרונה, ובשל האיומים החדשים הרובצים לפתחם של משתמשי טכנולוגיית המידע.

   

   

  כיום מצוי הטיפול בנושאים אלה בידי מספר גורמים, בהם רשם מאגרי המידע, רשמי שירותי נתוני אשראי ועוד. המטרה היא לאחד את כל הגורמים הללו תחת רשות מקצועית אחת, ובכך להביא לעידוד השימוש בתשתיות מיחשוב, ייעול תהליכי פיקוח ואכיפה.

   

  במשרד המשפטים סבורים שיש צורך להקים רשות נפרדת כדי לייעל את החוק בעבירות מידע ומחשבים, וכדי לתת גיבוי מקצועי-משפטי לגופי חקירה משטרתיים.
  כמו כן, בדרישות המשפט הבינלאומי המתפתח בתחום, מחייבות הקמת רשות משפטית מיוחדת שתסייע בחקירות בינלאומיות של עבירות מחשב ומידע.

   

  הרשות המשפטית לטכנולוגיית מידע והגנת הפרטיות תמלא תפקידים שונים, בהם הפעלת מערך סיוע לאכיפת חוק בעבירות מידע ומחשב, תיזום חקיקה המתאימה להתפתחויות בתשתיות המידע והטכנולוגיה, תפעיל רשת קשר לסיוע בינלאומי בנושא, וכן תסייע משפטית למשרדי הממשלה השונים בנושא מערכות מידע ועוד.

   

  משרד האוצר הודיע באחרונה כי יעביר תקציב להקמת היחידה. מנכ"ל משרד המשפטים, אברמוביץ', שיזם את הקמת היחידה, אומר כי הוא מקווה שהיחידה תתחיל לפעול כבר לקראת סוף השנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  המטרה: לשפר את הטיפול בעבירות מחשב
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  מומלצים