שתף קטע נבחר

אופני הילדים הנכים נשרפו בפיצוץ הזיקוקים באפק

השריפה במחסן הזיקוקים בקיבוץ פגעה גם במחסן האופניים של עמותת "אתגרים", שמאפשרת רכיבה בטוחה לעשרות הסובלים מנכויות. במועדון הרכיבה מספרים על האכזבה והצער

בין המחסנים שנהרסו בשבוע שעבר בשריפה במחסן הזיקוקים בקיבוץ אפק, היה גם מחסן אופניים קטן. היה זה מחסן שהחזיק את תקוותיהם של קבוצת רוכבים, שזו דרכם להרגיש כאחד האדם. במחסן היו מאוחסנים קרוב ל-30 זוגות אופניים, המשמשים את הסניף הצפוני של מועדון הרכיבה "אתגרים". זהו מועדון שמאפשר רכיבה בטוחה לעשרות ילדים ומבוגרים, הסובלים מנכויות שונות.

 

במועדון פועלות כמה קבוצות רוכבים על פי גילאים - בוגרים, נוער וילדים. חלק מהרוכבים הם נכים כתוצאה מפעולות טרור, אחרים סובלים מפיגור שכלי ובין הבאים גם קבוצה של בני נוער בסיכון.  

 

בשבת הקרובה אמורים היו חברי המועדון להשתתף במירוץ "גלגלים של תקווה", שמקיימת העמותה בעמק יזרעאל. בשל הרס הציוד, ייאלצו לראות את המרוץ כצופים מהצד. בעמותת אתגרים ביקשו השבוע להזמין כמה שיותר רוכבים להשתתף במירוץ, כדי להגדיל את ההכנסות ולאפשר בכך את שיקומו של המועדון.

 

"לקח לנו המון זמן להקים את המועדון בצפון", סיפר מארגן המירוץ, גיא סולומון. "אנחנו חיים מתרומות וקשה לארגן את הכסף. רק לפני כמה חודשים חנכנו את המקום, בתרומה של מפעל חיפה כימיקלים. התגובות של החניכים להרס היו קשות. ביום שישי שלאחר השריפה כולם הגיעו, הסתכלו והיו בהלם. האופניים הם מאוד יקרים, ואנחנו מתחזקים אותם היטב. המשמעות של זוג אופניים לא שמיש היא שבאותו יום החניך לא יכול לרכוב, והאכזבה היא קשה. אז תאר לעצמך שכל 30 הזוגות נהרסו לגמרי והותכו בשריפה".

  

"אנחנו מקווים שיהיה מישהו שירים את הכפפה ויעזור לנו לשקם את המועדון", אומר סולומון. "בינתיים אנחנו מקבלים גם עידוד רב והודעות מרוכבים מכל רחבי הארץ שיגיעו וישתתפו במרוץ, כדי לסייע לנו להשתקם. אני מקווה שנגיע לשיא של 6,000 רוכבים".

 

עמותת אתגרים הוקמה בשנת 1995 על ידי קבוצה של נכי צה"ל, ומטרתה לאפשר לילדים נכים להתנסות בכמה שיותר ענפי ספורט, שהיו עד אז נחלתם של "בריאים" בלבד. בין השאר, עסקו ילדי "אתגרים" בצלילה, בטיפוס הרים, בסקי, בחתירה בקיאקים וכמובן ברכיבה על אופניים, כאשר לכל אחד מהילדים אופניים התואמים את יכולתו – אופני טנדם (לשני רוכבים) לכבדי ראייה, אופניים בהם הדוושות מופעלות בידיים וחד אופן למתקשים בתפעול הידיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ארכיון עמותת אתגרים
המועדון נפגע
באדיבות ארכיון עמותת אתגרים
באדיבות ארכיון עמותת אתגרים
עדות אילמת
באדיבות ארכיון עמותת אתגרים
צילום: אחיה ראב"ד
הפיצוץ במפעל הזיקוקים
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים