שתף קטע נבחר

חשד: ניהלו מהכלא רשת להברחת סמים

שני אסירים מכלא שאטה חשודים כי ניהלו מתוך הכלא רשת חובקת עולם לייבוא סמים לארץ. 17 חשודים כבר נעצרו בפרשה, 7 מהם בחו"ל, בסיוע האינטרפול ומשטרות באירופה ובדרום אמריקה

שני אסירים מכלא שאטה, המרצים עונש מאסר בן 10 שנים בגין עבירות סמים, נעצרו על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב בחשד שניהלו רשת הברחת סמים חובקת עולם מתוך הכלא. בפרשה נעצרו עד כה 17 בני אדם, שבעה מהם בחו"ל. הפרשה הותרה אחר הצהריים (יום ג') לפרסום.   

 

המעצר התאפשר הודות למידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה ולפיו שני האסירים, אלכס אלטשולר ומשה מצונשווילי, יוזמים מתוך כותלי הכלא הברחה של סמים מדרום אמריקה לארץ. אלטשולר נעצר לפני מספר שנים באקוודור בגין הברחת סמים. הוא הוסגר לישראל ונידון לעשר שנות מאסר.

 

מהחקירה עולה כי כאשר היה בכלא, החל לפתח יחד עם מצונשווילי את רשת בלדרי הסמים, בהסתמך על הקשרים שרכש בשנות שהותו בדרום אמריקה. הוא נהג לצייד את בלדריו בשמות אנשי הקשר ובהוראות מדוייקות באשר לדרכי הברחת הסמים. מהחקירה עולה עוד, שכדי להימנע מחשיפה, נהגו ברשת לכנות את משלוחי הסמים "פקסים". את המידע העבירו האסירים לאנשי הקשר באמצעות הטלפון.

 

חקירת הפרשה נמשכה מספר חודשים והייתה חובקת עולם. חוקרי היחידה המרכזית קיבלו סיוע מהאינטרפול ויחידות משטרה בבריטניה ודרום אמריקה. חוקרי היחידה העבירו לשוטרים בחו"ל מידע רלוונטי שסייע לשוטרים בחו"ל ליירט ארבעה משלוחים שהיו מוכנים לשיגור לישראל, והכילו 17 ק"ג של קוקאין.

 

עד אותה פשיטה בחו"ל התנהלה חקירת הפרשה בחשאי. מרגע שנתפסו משלוחי הסמים הפכה החקירה - גם זו שהתנהלה בארץ - לגלויה. בשלב זה פתחו החוקרים - בארץ ובחו"ל - במבצע המעצרים המתואם במסגרתו נעצרו החשודים, לרבות שני האסירים הנחשבים למוח שמאחורי ההתארגנות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אלכס אלטושלר
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
משה מוצנשווילי
צילום: אבי כהן
מומלצים