שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסתיימה שביתת עובדי פי גלילות
  בעקבות החזרה להמשך המו"מ הפסיקו עובדי פי גלילות את השביתה וחזרו לעבוד. בשבוע הבא תתקיים פגישה בין הנהלת החברה, נציגי ההסתדרות ורשות החברות הממשלתיות, מתוך כוונה לסיים את המשבר

  עובדי חברת פי גלילות חזרו לעבודה, לאחר שפתחו הבוקר (ד') בשביתת מחאה על הסחבת, לטענתם, בטיפול בזכויות העובדים שהחזיקו את המתקנים הקיימים, לקראת הפרטת החברה הממשלתית.

   

  ביום ב' הקרוב תתקיים פגישה בין הנהלת פי גלילות, נציגי ההסתדרות והעובדים ורשות החברות הממשלתיות. את תהליך המו"מ ילווה השופט בדימוס תיאודור אור.   

   

  הרקע לשביתה הוא טענת העובדים כי הנהלת החברה נמנעת מלנהל עימם מו"מ מתוך כוונה להמתין לסוף השנה, אז יפוג תוקפו של הסכם רשת הביטחון עליו חתמה ההנהלת החברה עם העובדים, לפני שנתיים וחצי, עם ההחלטה להפריט את החברה.   

   

  על פי הסכם זה, נהנים העובדים מפנסיה מוקדמת ופיצויים מוגדלים. עובדי המתקן בפי-גלילות (איזור רמת-השרון והרצליה) כבר הוצאו לפנסיה מוקדמת, במסגרת ההסכם שחתמו עליו הנהלת החברה וההסתדרות. תוקף ההסכם אמור לפוג בסוף שנת 2005, והעובדים שפרשו חוששים שבסוף השנה יגלו שנותרו בלא הפנסיה המוקדמת ויהפכו למפוטרים על פי חוק, ללא התנאים המתחייבים מהסכם רשת הביטחון.

   

  לדברי מחזיק תיק האנרגיה בהסתדרות, דוד גלנוס, בשבוע שעבר הייתה ההנהלה אמורה להיפגש עם העובדים ולנהל עימם מו"מ, לבקשת החברה נדחתה הפגישה בשבוע, ואז הודיע מנכ"ל החברה, אבי דותן, כי הונחה שלא לנהל מו"מ עם העובדים.   

   

  "מה שחששנו ממנו אכן קורה, ההנהלה עושה הכול כדי למשוך אותנו עד סוף השנה, עד שיפוג התוקף של הסכם רשת הביטחון. כשחתמנו על ההסכם לפני שנתיים

  וחצי חשבנו כבפרק הזמן הזה הדברים יסתדרו, אך לצערנו העסק נמשך יותר מדי זמן", אמר גלנוס.

    

  חברת פי גלילות - שנמצאת בבעלות הממשלה ו-3 חברות הדלק הגדולות - מחזיקה כיום 3 מתקנים לאחסנת דלק: בירושלים, אשדוד ובאר-שבע, לאחר שהמתקן בצומת גלילות פונה. חברת פי גלילות הוקמה בשנת 1959 ועוסקת בניפוק דלקים. החברה מוחזקת בבעלות משותפת של שלוש חברות הדלק: פז, דלק וסונול, המחזיקות בסך הכל ב-50% והמדינה, באמצעות החברה הממשלתית תשתיות נפט (תש"ן) מחזיקה ב-50% הנותרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים