שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המשימה: לפתור את חידת צביקה פיק

  אמיר קמינר התלווה למאסטרו במשך כמה ימים, מה שהוציא ממנו את הביץ' הרדומה

  אי שם במעמקי הסבנטיז הגיע לביתנו במושב גיליון של "לאשה", שעל שערו התנוסס צביקה פיק במלוא הדרו - מאופר, בגדים נוצצים, שיער ארוך, כיאה לכוכב גלאם פופ. הנוכחות של פיק היתה סנסציונית וחלוצית, לאור העובדה שעד אז הופיעו על שער המגזין רק נשים. עד היום רודף אותי מבט הבעתה של אבי החקלאי והערות הנאצה שהוא שיגר לנוכח הלוק של פיק. מאז, מלך הפופ מעסיק ומסקרן אותי. האם הוא מלאך או שטן, כדברי ספר הקאלט הנהדר שכתב על אודותיו דוד אורן בימי מלכותו של פיק. האם הוא בדיחה פתטית או יצור ערמומי מודע לעצמו, שמשטה ומלהטט בכולנו.

   

  בעשור האחרון יצא לי להיתקל בפיק לא אחת - מהלוויה שהתקיימה במטר זלעפות ועד שופינג בטיילת בקאן, וכמובן באינספור פתיחות וסגירות, ושאר אירועי קרקרים דלוחים. מעבר ל"היי, ביי" ולנשיקות המרפרפות, לא הצלחתי לפענחו. לכן כשהציעו לי מערוץ "ביפ" להתלוות אליו כעיתונאי במשך כמה ימים, עבור צילומי פרק שלם בתוכנית הריאליטי (שלא לומר הדוקו-סופ) "המאסטרו", נעתרתי כמובן בשמחה, שלא לדבר על התזמון - ימי ההכנות ל"קדם אירוויזיון". אולי סוף סוף אפתור את חידת פיק, ואף אבדוק מקרוב האם זה אכן ריאליטי או מציאות מתוסרטת היטב. עיתונאות חוקרת במיטבה, תודו.

   

  כבר בתחנה הראשונה נדרשתי לחקור האם המציאות עולה על כל דמיון: בקפה הרמת שרוני בו קבענו התגלתה במפתיע מירית שם אור, האקסית המיתולוגית וכיום צ'ילבה צוננת. כידוע, השניים מתקשרים ויוצרים יחד רק בעזרת פקסים והצאצאים, וחשדתי שההפקה תמרנה את השניים כדי שייפגשו עלק במקרה. מתברר שלא כך. השניים פשוט נוהגים לשבת שם, כל אחד לחוד כמובן. ניסיתי לתפקד כמגשר, אבל כשלתי במשימת הפיוס.

   

  השיא היה כששירה, חברתו הפעוטה של פיק, התנפלה עלי בעצבים מטורפים. שוב חשדתי שהיא קיבלה הוראות לעשות זאת, ושוב התבדיתי. אל תחמיצו את רגע השיא הזה. אם "ארץ נהדרת" לא היתה בחופשה, היא מן הסתם היתה מסתלבטת על המפגש שלי עם הגברת הצעירה. בכלל, הצילומים הוציאו ממני את הביץ' הרדומה, ופיק, שציפה לעיתונאי חצר ידידותי, התפלא שקיבל לפתע ברקודה נשכנית ועוקצנית. הוא היה בטוח שההפקה הנחתה אותי להתריס ולחולל פרובוקציות. חבל רק שבעריכה נחרדו מהבוטות המפתיעה שלי וקיצצו שאלות חודרניות במיוחד. בכל מקרה, הכל נעשה מאהבה. אני באמת מת על צביקה, על יתרונותיו (בעיני הוא עדיין גאון פופ) ומגרעותיו (רק צפו ב"מאסטרו". במיוחד בשבת הקרובה, 22:00).

   

  אמיר קמינר

  עיתונאי, פרובוקטור ושחקן אורח

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים