שתף קטע נבחר

מלון המתנחלים: "נעצור את ההתנתקות"

האם זו תהיה "המפקדה" של הימין שתפעל מול תוכנית ההתנתקות? במלון "מעוז הים", שדבר הפיכתו למעוז הימין פורסם לראשונה ב-ynet, הציגו היום הוכחות בשטח לכך שישובים חדשים ממשיכים לקום בעזה - ומתנחלים ממשיכים לזרום. ראש "מנהלת ההתנגדות" מבהירה: תפקידנו הוא לעצור את ההתנתקות ולהביא לכאן אנשים. בן גביר: מכאן יוציאו אותנו רק בארון

"אנחנו המנהלת שתביא לקריסת מנהלת ההתנתקות" - זהו המסר שיוצא היום (ד') מ"מעוז הים" שבגוש קטיף, מלון ההתנגדות שהפך דה-פקטו למפקדת הימין בשבועות האחרונים (כפי שנחשף לראשונה ב-ynet). בצהריים קיימה מנהלת קל"ע (מנהלת ההתחברות של הימין, כתגובה למנהלת סל"ע) מסיבת עיתונאים ראשונה במקום, שנועדה להבהיר - אנחנו ממשיכים להביא אנשים ולהקים ישובים ברצועה, הקרב רק מתחיל.

 

 

ואלה הנתונים בשטח, לפי דברי "מנהלת ההתנגדות": כ-200 משפחות חדשות נקלטו בחודשיים האחרונים בגוש קטיף ו-150 משפחות נוספות ממתינות. שני יישובים חדשים צפויים לעלות בתקופה הקרובה, האחד טל-ים, צפונית לשירת הים, והשני אמבר, צפונית מזרחית לגני טל.

 

דתיה יצחקי, ראש המנהלת, סיפרה: "לפני כחודשיים החלה המנהלת לפעול, כאשר הרעיון הוא המאבק על גוש קטיף. זה לא מאבק פרטי של התושבים,

 אלא של כל נאמני ארץ ישראל ומי שחשובה לו ארץ ישראל. כל מי שעיניו בראשו מבין שחס ושלום אם התוכנית תצא לפועל זה יהיה כמו מחדל 73'. אנחנו רואים כתפקיד ראשון לעצור את תוכנית ההתנתקות, ולכן אנחנו קוראים לכולם לבוא ולעמוד לצידנו ולקיים את הרעיון הציוני של נוכחות גבוהה במקום".

 

יצחקי אמרה כי ישנם 471 יחידות פנויות בחבל עזה, מתוכן 185 דירות וחדרים באזור התיירות ו-278 דירות וקרוואנים ביישובים. לדבריה, אחרי שכל הבתים יהיו מלאים הם יעבור לאוהלים. עוד אמרה יצחקי כי הרמטכ"ל החדש, רב אלוף דן חלוץ, אמר, לדבריה, כי אם 150 אלף מתנגדים לפינוי יהיו על הגדרות ובישובים התוכנית לא תצא לפועל. "אנחנו פועלים לפי התוכנית שהרמטכ"ל התווה לנו", אמרה יצחקי (על כניסתו של הרמטכ"ל החדש לתפקיד).

 

מספר המבנים ששופצו על ידי מנהלת קל"ע בחודשיים האחרונים הם: בגדיד - 20, בגני טל - 20, בקטיף - 10, בנצר חזני - 15, בשירת הים - 9, במעוז הים - 30 וביישובים נוספים 25.

 

יו"ר תנועת נשים בירוק, נדיה מטר, אמרה: "הארץ הזאת ניתנה לנו על ידי הקדוש ברוך הוא ואין לאף יהודי זכות למוסרה. הערבים מנסים לזרוק אותנו, כדי לקחת את הארץ המובטחת מאיתנו ותמיד התגובה שלנו לפיגוע היתה להקים עוד יישוב יהודי. אף פעם לא נכנענו לטרור. שרון הפך להיות הזרוע המבצעת של החמאס ורוצה לזרוק אותנו מארץ ישראל. תוכנית שרון היא מעין פיגוע, לזרוק אותנו מכאן ולכן התגובה שלנו היא להקים עוד ועוד יישובים שיגידו אנחנו לא זזים מכאן בחיים".

 


צילום: צפריר אביוב

 

עוד טענה מטר כי מספר דברים יבטלו את הגזירה: "חיזוק ועמידה איתנה של תושבי גוש קטיף, להביא לגוש קטיף עשרות אלפי יהודים שיהיו במקום, ארגונים חוץ פרלמנטריים ששכנעו עשרות אלפי חיילים ושוטרים שלא לשתף פעולה ולסרב פקודה ולהמשיך עם החסימות בכבישים – מרי אזרחי לא אלים".

 

מיהם המתנחלים החדשים בגוש? גדי שלבין הגיע לפני חודשיים וחצי מירושלים. "אני מורה ואני ממשיך ללמד בירושלים, והמסר שלי לתלמידים

 ולכל עם ישראל שעם ישראל כולו צריך להיות מחובר לגוש קטיף", הוא אומר ומוסיף: "זאת מלחמה על עצם היותנו עם. איפה שרוצים לגדוע חיים של יהודים בארץ ישראל עוזרים להם כמו לאדם חולה שמסייעים לו להבריא".

 

בנצי גובשטיין ממעוז הים מספר: "הגעתי בפסח לכאן עם משפחתי, יש לי שבעה ילדים. אני רוצה לדעת שבעוד כמה שנים, כשהילדים שלי ישאלו אותי 'מה אתה עשית כדי למנוע את תוכנית החורבן והגירוש' אני אוכל להישיר אליהם עיניים ולומר 'עשיתי הכל'".

 

המימון לבית המלון ולמנהלת קל"ע מגיע מיהודים ולא יהודים מהארץ ומהעולם. הפרויקט עצמו, לדעת המארגנים, יעמוד על עלות של מאות אלפי שקלים. פעיל הימין "המתוקשר" איתמר בן גביר, שעבר לגור במקום עם רעייתו, מדגיש: "מכאן לא נזוז בחיים. שרון יוציא אותי מכאן בארון קבורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
צופים מהמפקדה "מעוז הים"
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
מנהלת ההתנגדות. נביא עוד מתנחלים
צילום: צפריר אביוב
צילום: גיל יוחנן
מטר. שרון הביצועיסט של חמאס
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
בן גביר ורעייתו אילה. נצא מכאן רק בארון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים