שתף קטע נבחר

"הסוס הטרויאני": בין החשודים - בכירים לשעבר בשב"כ

שני בעלי חברת ייעוץ אבטחה, בכירי שב"כ לשעבר, עוכבו לחקירה. חשודים כי תיווכו בין מזמיני המידע לחברות החקירה שהשתילו את תוכנת הסוס הטרויאני. עוכב גם נציגו של מפתח התוכנה בישראל. נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, מסר עדות על הריגול שהזמינה לכאורה ייבואנית הונדה במשרדי יבואנית פולקסווגן

המשטרה עיכבה לחקירה היום (ד') שלושה חשודים נוספים בפרשת "הסוס הטרויאני": שני חשודים בתיווך בין מזמיני המידע לחברות החקירות, וחשוד נוסף - אבי עסיס - נציגו לשעבר של מיכאל האפרתי בישראל.

 

השניים הם מבעלי חברת "סיטל בינלאומי בע"מ - אבטחה, מודיעין ואיתור נעדרים". מדובר בטוביה ליבנה, שכיהן כראש היחידה הממלכתית לאבטחת אישים בשב"כ וכראש אגף הביטחון של אל-על ובישראל שי, שכיהן גם הוא כראש היחידה הממלכתית לאבטחת אישים בשב"כ וכממונה על מערך האבטחה של השב"כ באירופה. השניים הכחישו את המיוחס להם.

 

עסיס הוא נציגה של חברת "טרגט איי" בישראל, שעל פי החשד סייע להאפרתי להפיץ את התוכנה בישראל.

 

היום גם הסתמן קורבן נוסף של הפרשה: בעלי חברת "קמור", היבואנים של ב.מ.וו התלוננו במשטרה כי הופעל נגדם ריגול תעשייתי לא חוקי.

 

פרשת "הסוס הטרויאני" - כל הדיווחים והפרשנויות

 

בתוך כך הגיע למשרדי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב יעקב שחר, בעליה של חברת "מאיר מכוניות ומשאיות", יבואנית וולבו והונדה, ונשיא קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, כדי למסור עדות. 

 

במשך כשעה גבו החוקרים את עדותו של שחר אודות הריגול התעשייתי שעל פי החשד הזמינה החברה שלו דרך החוקרים הפרטיים נגד חברת צ'מפיון מוטורס. עיתונאים רבים המתינו לשחר מחוץ לבניין. בצאתו הוא פנה אליהם ואמר: "נשאלתי שאלות, עניתי תשובות, דיברנו על כדורגל".

 

במקביל המשיכו חוקרי הפרשה לאסוף מידע אודות חברות נוספות שנפלו קורבן לריגול. הבוקר יצאו החוקרים לשני משרדי פרסום, באומן בר ריבנאי ו-בר-קורן, שעל פי החשד נעשה ניסיון להחדיר את הסוס הטרויאני למחשביהם ללא הצלחה.

 

פרט לכך ביקרו החוקרים גם בחברת קווי זהב שבמחשבי חברת הפרסום שלה התגלה סוס טרויאני. על פי החשד התוכנה הוחדרה למחשבי החברה על ידי החוקרים הפרטיים לפי הזמנת חברת בזק בינלאומי.

 

מחר אמורים לשוב לבית משפט השלום בתל אביב 12 החוקרים הפרטיים אשר נעצרו בחשד שריגלו באמצעות תוכנת הסוס הטרויאני בחברות המתחרות. במשטרה יבקשו להאריך את מעצרם בשבועיים נוספים.


פורסם לראשונה 01/06/2005 16:02

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
שחר מגיע לתחנת המשטרה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
עוכב לחקירה בחשד לתיווך. ישראל שי
צילום: אבי כהן
מומלצים