שתף קטע נבחר

הרצח באשדוד: פחד להסתובב ברחוב

מאות ליוו את רינת רואס בת 20 מאשדוד בדרכה האחרונה. רבים דיברו על הפחד ברחובות. אבי אבוטבול, חבר של רינת, ספד לה: "היית אדם מדהים. השמיים קיבלו מתנה"

מכת אלימות: אחר הצהריים (יום ה') הובאה למנוחות רינת רואס, בת 20 מאשדוד שנרצחה אמש. מאות בני משפחה, קרובים ומכרים את רינת בדרכה האחרונה. רבים דיברו על הפחד ברחובות. חבר של רינת, אבי אבוטבול, ספד בקול שבור מבכי, "רינת את היית אדם מדהים, ואנו נפרדים כואבים מאוד. נזכור את החיוך שלך. את שתמיד שאפת קדימה כמו כל בת בכורה. השמיים קיבלו מתנה ומה שאנו מבקשים מהאל - שישמרו עלייך ויעטפו אותך בצמר גפן כמו שהיית".

 

במשך שעה ארוכה עמדו החברים ובני המשפחה אל מול חלקת הקבר הטרי מסרבים להאמין, בני המשפחה נתמכו בקרובים ובחבריה הרבים ובכו בכי חרישי. גם ממלא מקום ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, שהגיע למקום ספד לה ודיבר על "הפחד ברחובותינו".

  

הבוקר הניחו החברים אבוקה קטנה וגל-עד אבנים במקום שבו נמצאה גופתה. עמדו והתבוננו במקום שבו לא נותרה עדות לזוועה ולא הבינו. גם למשטרה אין עדיין קצה חוט בחקירה.

 

בבית משפחת רואס הסתגרו הקרובים האבלים. האב ביקש להתבונן בגופת בתו, אך השוטרים הניאו אותו. גם מנהל המכון לרפואה משפטית באבו-כביר, פרופ' יהודה היס, המליץ שלא לתת לו להביט בגופה. כעת הוא יושב בביתו, מוקף בקרובי המשפחה.

 

השכונה שבה מתגוררת משפחת רואס נחשבת לאחת הטובות בעיר. ברחובות השלווים בדרך כלל מדברים על אווירה קשה של פחד. "אני ממש מפחדת להסתובב בשכונה הזו. זה היה מקום מאוד בטוח ושקט עד הרצח ואי-אפשר כבר להיות בטוחים בשום מקום", אמרה אחת מחברותיה של רואס. חברות אחרות סיפרו על "המון צעירים מפוקפקים שהתחילו להסתובב פה בערבים - עובדים זרים וערבים".

 

חברה אחרת העדיפה להתמקד באבל על החברה שאיבדה. "היא היתה בחורה עם לב זהב. כל-כך אהבה לתת ולעזור. היא לא עשתה רע לאף אחד. היו לה כל-כך הרבה תוכניות. היא חלמה ללמוד פיזיותרפיה, לעסוק קצת בדוגמנות. כל-כך הרבה חלומות, והכל התנפץ".

 

מורה שלימדה את רואש באולפנה הגיעה גם היא לנחם את האבלים. לדבריה, "היא היתה מלאך פשוט כך, אחת שלא רואים כל יום. חייכנית ונעימת הליכות שאהבה לעזור, לכן גם הלכה לשירות לאומי בבית החולים קפלן ברחובות".

 

"הבנות באולפנה יוכלו לדחות את הבגרות"

 

סמנכ"ל עיריית אשדוד וראש מנהל הרווחה בעיר, דוד הרטום, אמר כי "נפל דבר בעיר. אי-אפשר לנתק את זה מהקונטקסט הארצי, אבל אין שום ספק שהאירוע הקשה הזה משפיע עלינו. לכן החלטנו לתגבר את מערך היועצים והפסיכולוגים בבתי הספר ולהקדיש את כל שיעורי המחנך להתנהגות בטוחה ונאותה". 

 

הרטום הסביר כי "לרינת יש אח בבית ספר יסודי ואחות באולפנה שבה היא למדה. באולפנה יש היום בחינת בגרות במתמטיקה ולכן הודענו שמי שלא תוכל לעמוד בבחינה היום בגלל האירוע - נאפשר לה לגשת למועד מאוחר יותר".

 

עיריית אשדוד גם תיגברה במהלך הלילה, על-פי הנחיותיו של הרטום, את מערך הסיורים המשותפים של המשטרה ועיריית אשדוד. "המטרה היא לאפשר, עד כמה שניתן, שיגרת חיים בשיתוף של כל המערכות בתגבור הביטחון. לכן, בין היתר, הסכמנו על תגבור ניידות הביטחון העירוני וקראנו להגביר את מערך ההתנדבות במשמר האזרחי וביחידות המתנדבים השונות של המשטרה".  

 

למשטרה עצמה עדיין אין קצה חוט בפרשה. "כל כיווני החקירה נבדקים. לא נשלל שום כיוון", הבהירו שם. במקביל, במהלך הלילה הגבירה המשטרה את סיוריה בעיר וכ-50 שוהים בלתי חוקיים נתפסו וגורשו לבתיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: גדי קבלו
רינת רואס ז"ל
צילום רפרודוקציה: גדי קבלו
מומלצים