שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האשליה הגדולה

  "תיאטרון האשליות" של קבוצת Familie Floz הוא אחד משיאיו של פסטיבל ישראל. מרב יודילוביץ' ממליצה

  ערב מענג במיוחד העניקו אמש לקהל הצופים חברי קבוצת Familie Floz, שהגיעה ארצה לחמישה מופעים במסגרת פסטיבל ישראל.

   

  תיאטרון המסכות הגרמני, שחוגג השנה עשור לקיומו, הוא ללא ספק מגולות הכותרת של הפסטיבל הנוכחי ואחד מאירועי התיאטרון המעניינים ביותר שהגיעו במסגרתו לישראל בשנים האחרונות. סימן ההיכר של הקבוצה הוא מסיכות מלאות הבעה מאופיינות מאוד, המקיפות את כל הראש ומנפקות לגוף שתחתן מראה בובתי משהו.

   

  בביקורה הראשון בישראל בחרה הקבוצה להעלות את המופע "תיאטרון האשליות", שמתרחש מאחורי הקלעים של במת האופרה. על הבמה, שהיא בעצם אחורי הבמה, נחשף הקהל לעולם החלומות של אנשי הקלעים, האנטי-גיבורים, שחיים בצל ההתרחשות המתקיימת על הבמה שבה אין להם חלק.

   

  מגוון הטיפוסים שמאופיינים באמצעות המסכות הוא לא יאומן, ועוד פחות תאמן העובדה שאת כל אלה מגלמים שלושה שחקנים בלבד. בתיאטרון האשליות, הבמה האחורית שייכת לאנשי הצללים, אלה שמאפשרים לאשליה שיוצר התיאטרון להתרחש בזכות עבודה שחורה, סיזיפית ויומיומית שאין בה לכאורה שום קסם. את עולמם של "האנשים הפשוטים" מרעידים מדי פעם כוכבי האופרה: נגן ויולה ישיש וסנילי; זמרת עם מניירות של דיווה; במאי פלרטטן ומלודרמטי שחי בסרט; רקדנית מקהלה שברירית וכוריאוגרף שמחפש למזמז.

   

  הכל יש בפנים - קטטות, קנוניות, בגידות, אכזריות ותשוקה וגם סמור שמתחבא בארגז תפאורה ומארח חברה לאחד מעובדי הבמה ורוח רפאים שמתעוררת לחיים באמצעות כותנת לבנה ואוורירית, מסכה תמימה ושלושה זוגות ידיים שמפעילים אותה.

   

  פאקו גונזלס, ביורן לסה והיו שילר, הוגי ומשתתפי מקסם האשליות המרהיב הזה, יוצרים עולם מלא, נוגע ללב ומשעשע. הם רבי אמן בתחומם, ולצד העבודה עם המסכות מביאים תיאטרון פיזי מאוד שנעזר במחוות תנועתיות מעולם המחול והפנטומימה בכדי להדגיש מניירות אנושיות. בין אם הצופה הוא ילד או אדם מבוגר, אי אפשר שלא להישאב אל תוך האשליה שהפמיליה מייצרת ולהיבלע בתוכה, אשליה חכמה ומצחיקה. הייתה זו אחת הפעמים הנדירות בהן קיוויתי שהמופע לא יסתיים לעולם.

   

  • תיאטרון האשליות – יום ה', 2 ביוני בשעה 17:00 בתיאטרון ירושלים; יום ו', 3 ביוני, בשעה 14:00 בתיאטרון ירושלים; מוצ"ש, 4 ביוני, בשעה 21:30 בתיאטרון ירושלים; יום א', 5 ביוני, בשעה 20:30 במדיטק חולון; ויום ב', 6 ביוני, בשעה 17:30 במדיטק חולון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים