שתף קטע נבחר

נתניהו: גם אני שטפתי פעם רצפות

בדיון בנושא החברתי-כלכלי בלשכת הליכוד, סיפר שר האוצר על שיחה שניהל בעבר עם אב לבן מובטל: "מה אני יכול להגיד לבן שלך עכשיו? לך לעבוד. לך לשטוף רצפות. אני ניקיתי חדרי מדרגות כשהייתי סטודנט"

שר האוצר, בנימין נתניהו, הגיע הערב (יום ה') לדיון בלשכת הליכוד בתל-אביב בנושא הכלכלי-חברתי וקרא משם לאזרחי ישראל לקחת ממנו דוגמה אישית ולצאת לעבוד "כשהייתי סטודנט, שטפתי רצפות וניקיתי מדרגות".

 

נתניהו סיפר על מפגש שקיים בבית פרטי ברמת השרון ובמהלך המפגש שאל אותו אב לבן מובטל: "מה יהיה עם הבן שלי?". 

 

"אמרתי לו שהמדיניות הכלכלית תביא לכך שתהיה צמיחה. הדבר הראשון שיצמח יהיה ההיי-טק, אחר כך יבואו דברים אחרים, והבן שלך ימצא עבודה. זה בדיוק מה שקרה בפועל. הוא אמר 'עזוב זה סיסמאות. מה אתה יכול להגיד לבני שלי עכשיו'? אמרתי לו, אתה רוצה שאני אגיד מה אני יכול להגיד לבן שלך עכשיו?! אני אגיד לך מה. לך לעבוד! לך לעבוד! אתה בחור צעיר.

 

"לך תשטוף רצפות, לך תנקה חדרי מדרגות, לך תנקה משרדים. לך לעבוד בכל דבר, לך לעבוד! לך לעבוד! באו הנה פיזיקאים גרעיניים מברית המועצות, באו הנה עולים חדשים מתמטיקאים, באו הנה אנשים עם השכלה, הם למדו, וכשהם באו בשנות ה-90', הפרופסורים האלה ניקו. היום הם כבר התמסדו. כל עבודה מכבדת את בעליה. כשאני הייתי סטודנט אני רחצתי משרדים, אני ניקיתי חדרי מדרגות. אני ניקיתי".

 

ממשיך להתנגד להתנתקות

 

בנושא המדיני, הכריז נתניהו שוב כי בכוונתו להצביע בממשלה נגד ביצוע תוכנית ההתנתקות בפעם הבאה שראש הממשלה, אריאל שרון, יביא את התוכנית לממשלה בטרם הביצוע הסופי. נתניהו אמר שהפלסטינים שואפים לגרש את היהודים מישראל ו"רואים בנו ניאו-צלבנים. כמו שהם דחקו את הצלבנים החוצה ממבצר למבצר, כך הם רוצים לדחוק אותנו ממבצר למבצר עד החוק".

 

נתניהו שיבח את הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף משה יעלון, וכן את ראשי מערכת הביטחון המדברים נגד ההתנתקות ומזהירים מפני תוצאותיה וכינה אותם אמיצים "אני מצדיע להם על אומץ ליבם לומר את הדברים כפי שהם".

 

לדבריו, הפלסטינים והחמאס רואים ביציאת ישראל מעזה לא יציאה מתוך ברירה אלא בריחה והצלחה לטרור, "הם הניסו אותנו מלבנון, מניסים אותנו מעזה ויניסו אותנו מיהודה ושומרון ובסוף מפלסטין כולה כי זה מה שהם רוצים וזאת מטרתם החוקית". בהתייחסו להסדר קבע עתידי, אמר נתניהו שבקעת הירדן "צריכה להישאר בידי ישראל עם או בלי הסדר קבע. לא יכולה להיות התנתקות מהבקעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עשה ספונג'ה. נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: דודו בכר
אילוסטרציה
צילום: דודו בכר
מומלצים