שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "מיין קמפף" בחתימת היטלר - במכירה פומבית

  בית המכירות הפומביות בלומסברי יציע למכירה ב-15 ביוני עותק חתום מספרו של היטלר "מיין קמפף". המחיר הראשוני שנקבע עומד על 45 אלף דולר. פעם ראשונה, פעם שנייה, פעם שלישית - לפח?

  בית המכירות הפומביות בלומסברי בבריטניה יציע למכירה עותק חתום מספרו של אדולף היטלר "מיין קמפף" בסכום ראשוני של 45 אלף דולר. 

   

  במקביל לספר יוצעו למכירה גם גלויות רבות, חלקן חתומות על ידי הדיקטטור עצמו וחלקן על ידי בכירים במשטר הנאצי. על אחת מהגלויות שיוצעו למכירה מתנוססת תמונתם של היטלר וראש ממשלת בריטניה דאז, נוויל צ'מברלין בפגישתם בספטמבר 1938, ערב פריצת מלחמת העולם השנייה.

   

  את הכרך הראשון של "מיין קמפף" ("מאבקי" בעברית) כתב היטלר במהלך תשעת החודשים בהם ישב בכלא בעקבות ניסיון הפיכה כושל בגרמניה בשנת 1923. את הכרך השני חיבר לאחר שחרורו. עם עלייתו לשלטון, הפך הספר ל"חומר קריאה חובה" עבור הנאצים.

   

  מדובר בספר עב-כרס (782 עמודים) שנמצאים בו כל "רעיונותיו" המרכזיים של היטלר, ואף תוכנית להגשימם. למעשה, הספר חזה את מהלך ההיסטוריה

  הגרמנית מ-1933, שנת עלייתו של היטלר לשלטון, עד 1942, שאז החלו תוכניותיו להשתבש. כמובן שרבים מעמודי הספר יוחדו להשתלחויות אנטישמיות: היהודים תוארו בפי היטלר כתת-אדם, כטפילים הרסניים וכאויביו הנצחיים של הגזע הארי.

   

  מבית המכירות בלומסברי נמסר כי המכירה נעשית בשמו של אספן, והיא תיערך ב-15 ביוני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היטלר. "מאבקי" למכירה
  צילום: איי פי
  צ'מברליין והיטלר. פגישה לפני המלחמה
  מומלצים