שתף קטע נבחר

אקסלנס נשואה: תעודות סל עם הגנה מפני ירידות בבורסה

תשיק 5 תעודות סל בחסר על מדדי המניות המובילים בארץ ובארה"ב. המכשיר מאפשר למשקיע להגן על השקעתו בבורסה ולהרוויח דווקא כשמדדי המניות יורדים

חברת קסם של בית ההשקעות אקסלנס נשואה הודיעה כי תנפיק 5 תעודות סל למסחר בחסר (שורט) על חמישה מדדים - מדד ת"א 100, ת"א 25, ת"א 75, ושני מדדים מובילים בארה"ב - S&P500 ו- NASDAQ100. תעודת סל בחסר מאפשרת למשקיעים להגן על השקעתם בבורסה ולהרוויח כאשר מדדי המניות בבורסה יורדים.   

 

מדובר במכשיר פיננסי המתנהג כמו תעודת סל העוקבת אחר מדד ניירות ערך כלשהו, אולם בכיוון הנגדי אליו - כלומר, ירידה במדד בו משקיעה התעודה מעלה את ערך התעודה, ולהפך.

 

לדברי רוי רגב, מנכ"ל קסם, מנהלת תעודות הסל של אקסלנס, היקף הפעילות של מסחר בחסר בבורסות בעולם, מגיע לשיעורים של כ-15%-20% מסך הפעילות, ולכן הפוטנציאל הקיים בשוק המקומי הוא של מיליארדי שקלים.

 

"באמצעות תעודות הסל החדשות יכול כל משקיע, פרטי או מוסדי, לבצע פעולת שורט על מדד מניות באותה הקלות בה היה קונה מניה, ללא בטחונות, ללא הגבלת זמן ובעלות נמוכה. אני צופה כי כמו בתעודות הסל הרגילות, גם כאן המשקיעים הישראלים יאמצו את הכלי החדש בשל הנוחות, היעילות והחיסכון שמעניקות תעודות הסל בחסר וישתמשו בו לגידור והגנה על תיקי ההשקעות שלהם כדי להרוויח גם כשהשוק בירידה".

 

גם כלל פיננסים תנפיק בתקופה הקרובה 3 תעודות סל בחסר על מדדי ת"א 25, ת"א 100, ו-NASDAQ100. לדברי ליאור כגן, מנכ"ל מבט תעודות סל, לראשונה, גם משקיעים קטנים ובינוניים יוכלו להרוויח ולהגן על השקעתם בזמנים של שוק מניות יורד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים