שתף קטע נבחר

אכל אותה בבורגראנץ'

עובד בבורגראנץ' תבע את החברה ופוצה על ידה ב-4,000 שקל לאחר שעל כיסא עליו ישב היתה מרוחה חומצה כימית שגרמה לו לכוויה קשה

ישיבה על כסא רטוב עלולה להיות מסוכנת. את הלקח הזה למד על בשרו ר': זמן קצר לאחר ששב לביתו מהעבודה הוא החל לסבול מצריבה בישבנו, וכשפשט את מכנסיו גילה כוויה קשה בירך רגלו שיצרה בה, לדבריו, "ממש חור". מה גרם לכווייה? מסתבר שחומצה כימית היתה מרוחה על כסא במקום עבודתו, בסניף בורגראנץ' בחולון. 

 

ר', שישב על אותו כסא רטוב וכאמור נכווה, הגיש תביעה לפיצויים וזכה. בעלת המסעדה, חברת "ב.ר מסעדות ארבעים" וחברת הביטוח שלה המגן, חויבו בבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב לשלם לנער פיצויים בסך 4,000 שקל ועוד אלף שקל הוצאות משפט.

 

ר', שבזמן האירוע היה תלמיד בית ספר, הגיע לסניף בורגראנץ בעיר מגוריו חולון שבו עבד בשעות הפנאי שלו. במקום היתה אמורה להתקיים אסיפת עובדים, והנער - שהוזמן להשתתף בה - התיישב על כסא והמתין לאסיפה. אלא שהאסיפה  בוטלה והוא שב לביתו. זמן קצר לאחר שיצא מהמסעדה הוא החל לחוש בצריבה קשה וכשפנה לבית החולים וולפסון אובחנה ברגלו כוויה בדרגה שתיים כתוצאה ממגע עם חומר כימי.

 

ר' סיפר בבית המשפט כי הכוויה גרמה לו לצלקת מכוערת שתישאר לדברי הרופאים לתמיד, וביקש לצוות על הנתבעים לשלם לו פיצויים בסך 17,800 שקל, שהוא הסכום המירבי שניתן לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות. בעדותו אמר ר' כי מנהל סניף הבורגראנץ' שבו התרחש האירוע, הודה בפניו ובפני אביו שהכוויה נגרמה כתוצאה מהשארת חומר כימי על כסאות המסעדה והורה לנקות אותן. לדבריו, "הם הודו בכול אבל ברגע שנכנסה לתמונה חברת הביטוח הם הכחישו".

 

הנתבעים אכן הכחישו בכתב ההגנה ובדיון בבית המשפט את טענות התובע. "לא היה שם שום חומר כימי, אין לנו חומר כימי ואנחנו לא עובדים עם חומרים כאלה", אמר נציג המסעדה.

 

אלא שהשופטת , מיכל ברק-נבו, ששמעה את הצדדים ועיינה במסמכים, קבעה כי הכחשה של חברת הביטוח אינה ראויה כלל וכי התנערותן המוחלטת של הנתבעות מהאירוע כולו אינה במקומה. 

 

"התובע", כתבה השופטת בהחלטתה, "אכן נפגע מחומר כימי שהיה על הכסא במסעדת הנתבעת ואותו חומר גרם לכוויה ולכאב ולסבל לתובע. לאור התנהגות הנתבעות, שבחרו להתנער כליל מהאירוע למרות שבטפסים שהועברו לביטוח הלאומי הן הודו במקרה, החלטתי לחייב אותן לשלם לר' בנוסף לפיצויים בסך 4,000 שקל גם הוצאות משפט בסך 1000 שקל". מדובר בסכום גבוה יחסית מהמקובל בבתי המשפט לתביעות קטנות

 

(ת"ק 11993/04)

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים