שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פורד שוב מסתבכת

  יצרנית הרכב השניה בגודלה באמריקה נתבעת על-ידי זוג שביתו עלה בלהבות, לאחר שמכוניתם מדגם אקספדישן נשרפה בחניה המשפחתית. עורך דינם טוען: פורד ידעה על התקלה - ושתקה

  פורד שוב מסתבכת בשערוריה משפטית. מי שההיסטוריה רבת השנים שלה שזורה בסיפורים לא מחמיאים, דוגמת התלקחות הפינטו בתאונת דרכים וההחלטה להעדיף תביעות על קריאה לתיקון, או פרשת ההתהפכות של האקספלורר (שעדיין רחוקה מסיום, שנים רבות מאז חשיפתה), עשויה להיות במרכזה של שערוריה נוספת. והפעם במיסיסיפי, שם תובע אותה זוג המתגורר באוליב-ברנץ'.

   

  מהתביעה, שהוגשה לבית המשפט הפדרלי ב-24 במאי, עולה כי ביתם של הזוג נשרף לאחר שכפתור בקרת שיוט מקולקל במכוניתם, מדגם פורד אקספדישן, גרם לניצוץ ושריפה. עורך דינם של התובעים טוען אף כי בפורד ידעו על כך שהכפתור עלול לגורם לשריפה - גם כשהרכב איננו מונע - אך בחרו שלא לדווח על כך לרשויות או לציבור. רכבם של בני הזוג חנה בחניון הביתי שעה שארעה הדלקה.

   

  לפי כתב התביעה, ניגש גרי מקרוברטס לחניה המשפחתית בליל ה-23 באוקטובר 2004, וכשפתח את דלת הכניסה גילה לחרדתו כי במקום משתוללת שריפה. מבט פנימה גילה גם שהשריפה מתפשטת במהירות לתוך הבית, תוך שהיא מכלה את כל העומד בדרכה.

   

  בני הזוג הצליחו להימלט מהלהבות, ורק מאוחר יותר - בעקבות חקירה שהתקיימה בנושא - נדהמו לגלות שהסיבה לפריצתה היתה אותו כפתור סורר במכוניתם. זאת, למרות שהמכונית חנתה דוממת בחניה מזה מספר שעות.

   

  בכתב התביעה מאשימים בני הזוג את פורד בכך שהיא ידעה על הפגם במכונית - אך בחרה להתעלם מכך ולא לתקן את המכוניות. אחת ההוכחות לכך, לדבריהם, היא שבחודש ינואר השנה זומנו לבסוף 700,000 מכוניות מאותו דגם לתיקון יזום, מאותה סיבה בדיוק. והסיבה? עשרות מקרי שריפה לא מוסברים בהם היתה מעורבת פורד אקספדישן.

   

  גם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (ה-NHTSA האמריקני) פתחה בחקירת המקרים הללו, זאת לאחר שקיבלה פניות רבות מהציבור. חקירת ה-NHTSA, שנפתחה בחודש מרץ ועודנה בשיאה, כוללת מספר רב בהרבה של מכוניות מהקריאה לתיקון של פורד, טוענים עורכי הדין של בני הזוג מקרוברטס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פורד אקספדישן. עלתה בלהבות למרות שלא היתה מונעת
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים