שתף קטע נבחר

אייפקס-סבן: גיוס של 80 מיליון ד' למימון עיסקת בזק

הגיוס יבוצע מגופים מוסדיים גדולים בהם מבטחים החדשה ואקסלנס, באמצעות איגרות-חוב צמודות מדד לתקופה של 10 שנים, הנושאות ריבית גבוהה של כ-13%

קבוצת אייפקס-סבן עומדת על סף השלמת גיוס של כ-80 מיליון דולר, לצורך מימון חלק מרכישת השליטה בבזק. הקבוצה זכתה במכרז לרכישת השליטה בבזק תמורת 972 מיליון דולר והגיוס שתבצע מהווה 8% ממחיר העיסקה.

 

אייפקס-סבן מבצעת את הגיוס מגופים מוסדיים ישראלים גדולים, בהם מבטחים החדשה ואקסלנס, באמצעות איגרות-חוב

צמודות מדד לתקופה של 10 שנים, הנושאות ריבית גבוהה של כ-13%. בקבוצה סירבו להתייחס לנושא. את הגיוס מובילה חברת גורן-קפיטל, ששימשה יועצת לרוכשים בעיסקה.

 

גם בגורן-קפיטל סירבו להתייחס לגיוס - וכך גם במבטחים ובאקסלנס. בנק הפועלים ובנק לאומי יממנו כ-60% מעיסקת רכישת השליטה בבזק ויעמידו אשראי בהיקף של כ-582 מיליון דולר.  הרוכשים יממנו מכיסם כ-40% מהעיסקה - כ-390 מיליון דולר. מתוך 40% אלה, יגויסו 8% מהגופים המוסדיים.

 

אתמול נפגשו נציגי קבוצת אייפקס-סבן עם נציגי רשות החברות. חיים סבן ומייסד קרן אייפקס, רונלד כהן, נמצאים כעת בישראל - אך לא נכחו בפגישה עם רשות החברות. בפגישה עלתה בין השאר דרישת קבוצת אייפקס-סבן להגנה מפני תביעות עתידיות שעלולות לנבוע מפרשת הסוס הטרויאני. בקבוצה מאמינים, כי המדינה צריכה ללכת לקראתם בעקבות הפרשה ולתת הגנה מפני תביעות או הקלות אחרות.

 

מאייפקס-סבן נמסר אתמול בתגובה: איננו מוסרים פרטים על פגישות אנשי הקבוצה ובוודאי שלא על תוכנן והנושאים

שנדונו או יידונו בהן. במסגרת המגעים הכרוכים בהשלמת עיסקת בזק נפגשו היום נציגי הקבוצה עם רשות החברות הממשלתיות. ממשרד האוצר נמסר: לאורך כל התקופה מאז מתן הצעת המחיר התקיימו פגישות שוטפות של רשות החברות עם נציגי קבוצת אייפקס-סבן, ובפגישות אלו נידונים כל הנושאים הקשורים לבזק.

 

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", צפויה קבוצת אייפקס-סבן לבקש לעכב את סגירת העיסקה והעברת השליטה בבזק - עד

לאחר שתסתיים פרשת הסוס הטרויאני. גם תוכניות הקבוצה לשינויים פרסונליים יצטרכו לעבור שינויים בעקבות הפרשה.

קבוצת אייפקס-סבן לא מוגנת מתביעות עתידיות נגד בזק או אחת מהחברות-הבנות שלה המעורבות בפרשה (יס, פלאפון,

בזק-בינלאומי). המדינה לא יידעה את הקבוצה לפני ההפרטה על החקירה המתנהלת נגד החברות-הבנות בבזק.

 

על כך אמרו במשרד האוצר, כי הם לא היו מודעים לכך שמתנהלת חקירה. במשרד המשפטים אמרו, כי הגורמים המעורבים בחקירת המשטרה לא היו אותם גורמים שהיו מעורבים בהפרטת בזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
סבן: מגייס 80 מיליון דולר
צילום: איי אף פי
מומלצים