שתף קטע נבחר

אסד: הקידמה בשירות אויבי הערבים

ועידת מפלגת השלטון, הבעת', בדמשק נפתחה בנאומו של הנשיא בשאר אסד, שתקף את מהפכת התקשורת והטכנולוגיה. לדבריו, אויבות הערבים משתמשות בקידמה, כדי לגרום ל"קריסה פוליטית ותרבותית של האינדיבידואל הערבי, ובסופו של דבר לתבוסה ללא קרב"

נשיא סוריה, בשאר אסד, הידוע כחובב מק ואינטרנט, משנה כיוון ואומר שמהפכת התקשורת והטכנולוגיה מסייעת לאויבי ארצו לקעקע את הזהות הערבית. הדברים נאמרו בנאומו בפני ועידת הבעת' שהתכנסה היום (א') בדמשק.

 

אסד תקף את נסיונות ההתערבות האמריקנית בסוריה, "המציאות מחייבת אותנו לנקוט משנה זהירות ואחריות ולקדם ערכים של פתיחות, סובלנות וחירות בחברה הערבית".

 

עם זאת, אמר ששטפון התקשורת "הציף את הערבים בדיס-אינפורמציה לגבי עצמם. מהפכת התקשורת וטכנולוגיית המידע הפכו את החברה שלנו לפתוחה וזה פתח את הדלת בפני בלבול וחשדנות אצל בני נוער ערבים. המטרה הסופית של כל זה היא הרס הזהות הערבית". 

 

אסד קשר בדבריו את מהפכת המידע עם רצונם של "אויבי האומה הערבית". לדבריו, אויבי הערבים מנצלים את מהפכת המידע לצרכיהם, "הם מתנגדים לכך שתהיה לנו זהות שתשמור על אחדותנו ושתעניק לנו חזון. אנחנו חייבים להתמודד עם המצב הזה בתשומת לב רבה, באחריות ובהתרסה".

 

המטרה: קריסה פוליטית ותרבותית

 

אסד ציין ש"הכוחות" העומדים מאחורי המודרניזציה עלולים לנצלה כדי להוביל ל"קריסה פוליטית ותרבותית של האינדיבידואל הערבי, ובסופו של דבר לתבוסה ללא קרב".

 

אסד אמר כי השינויים הפוליטיים הפושטים מבחוץ יצרו מציאות מעורפלת ומסובכת. "הכוחות שעומדים מאחורי זה פעלו ליצור מציאות דמיונית שנחיה בה. הם שואפים להפוך אותנו לקולקטיב שלילי השואב ממה שמזרימים אליו מבלי שיהיה לו כלל רצון משלו, או אפילו יכולת לחשוב האם לקבל או לדחות זאת".

 

אסד נאם את נאום הפתיחה בפני 1,231 צירי ועידת הבעת', שהתכנסה לראשונה מזה מת אביו לפני חמש שנים. הוועידה תימשך מספר ימים. בשבועות האחרונים נפוצו דיווחים על רפורמות אפשריות וחילופי גברי, שעליהם צפוי אסד להכריז במהלך הוועידה.

 

בין השאר דווח כי סגניו של אסד, עבד אל חלים חדאם וזוהייר משארקה, צפויים לסיים את תפקידם, במסגרת הזרמת דם חדש בהנהגה הסורית. לפי שעה, אסד הסתפק במתקפה נגד ארה"ב ונגד הטכנולוגיה החדשנית, המשרתת אותה.

 

הוא האיץ בחברי מפלגת השלטון לבצע רפורמות כלכליות ולהילחם בשחיתות, "אנחנו חייבים לקבוע סדרי עדיפויות חדשים, לטפל קודם כל בדברים החשובים". לדבריו, יש להציב את המצב הכלכלי בצמרת סדרי העדיפויות, "אנחנו צריכים לגבש מנגנון להילחם בשחיתות בצורה יעילה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נאום אסד בדמשק
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
משתמשי מחשב בדמשק
צילום: איי פי
מומלצים