שתף קטע נבחר

מיקרוסופט תשנה את "חלונות" בשביל אירופה

מנסה לשכנע את הנציבות-האירופית כי היא מקיימת את חוקי האיחוד-האירופי שאוסרים על שימוש לרעה בעוצמתו של מונופול

"ויתורים קשים" - כך הגדירה היום (ב') חברת מיקרוסופט בארצות-הברית את השינויים אשר היא מציעה לעשות במערכת-ההפעלה "חלונות", כדי לעמוד בחוקי האיחוד-האירופי אשר אוסרים על שימוש לרעה בעוצמתו של מונופול.

 

הנהלת מיקרוסופט הודיעה על מבנה חדש למערך התגמולים הנלווה לרישוי השימוש בקוד של מערכת-ההפעלה - ועל מוצר "חלונות" חדש, בעל יכולת הפעלה הדדית, אשר יהיה זמין לצרכנים בעולם כולו. החברה אישרה בפני הנציבות-האירופית כי המתחרים יקבלו גישה חופשית אל חלק מהתוכנה שבבסיס מערכת-ההפעלה - וכי שרתים המבוססים על "חלונות" יהיו זמינים לתפעול הדדי מלא, כלומר שתוכנות חיצוניות יוכלו לפעול על בסיס "חלונות" במידת היעילות אשר מאפיינת את הפעלת התוכנות (כגון נגן-המדיה לקבצי וידיאו ואודיו) שמייצרת מיקרוסופט עצמה.

 

"כדי לפתור כמה נושאים מסובכים" - הבטיח מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר - "נתייחס ברצינות רבה לפסיקה המשפטית של הנציבות-האירופית, ונמשיך להתמקד במילוי כל סוגי המחויבות שלנו ובכל דרך שנוכל".

 

הנציבות הגיבה בהודעה כי היא בוחנת את השינויים הללו. היא ציינה כי בחינה זו מתבצעת, בעיקר, על-ידי העברת המידע על-אודות השינויים לידי המתחרים - "לשם מתן הערכה מלאה", וכדי לוודא כי בזכות השינויים הללו תהיה יכולת תפעול הדדית מלאה.

 

הנציבות חוזה כי הבדיקה תימשך לפחות שבועיים. "ואז" - אמר דובר הנציבות - "תחליט הנציבות-האירופית, לאור הבדיקה של גורמי השוק, האם היא חושבת (או לא) כי מיקרוסופט עומדת בחוקים ובעקרונות שקבע האיחוד-האירופי.

 

מומחים הזכירו: אם הנציבות תמצא כי השינויים אינם מספיקים - היא יכולה להטיל על מיקרוסופט (העבריינית במקרה זה) סנקציות כלכליות, עד לרמה של 5.0% מסך-כל המכירות שלה בעולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים