שתף קטע נבחר

השגריר הפיליפיני נקרא להתייעצות במנילה

במשרד החוץ במנילה הדגישו שהשגריר אנטוניו מודנה ימשיך לשרת בישראל, למרות שהשווה בין התנהגות משטרת ההגירה להתנהגות הנאצים. ארגון במנילה אומר: "ממשלת ישראל היא זו שצריכה להתנצל"

השגריר הפיליפיני לישראל, אנטוניו מודנה, שהשווה את התנהגות משטרת ההגירה להתנהגות הנאצים נקרא להתייעצות במנילה - כך נמסר הבוקר (יום ג') ממשרד החוץ בפיליפינים. אתמול זומן השגריר למשרד החוץ בירושלים, להבהרה-נזיפה. מנכ"ל המשרד, רון פרושאור, הביע בשם השר שלום "תדהמה וכעס" מהדברים שנאמרו בראיון.

 

בין השאר אמר מודנה בראיון שהעניק למקומונים של רשת "ידיעות תקשורת" כי "משטרת ההגירה שכחה את ההיסטוריה של עם ישראל, היא מתנהגת כמו שהנאצים התנהגו ליהודים".

 

דובר משרד החוץ במנילה, אלברט אסוק, הדגיש כי השגריר נקרא ל"התייעצות שגרתית במשרד החוץ". לדבריו, לאחר ההתייעצות, ישוב מודנה לשרת כשגריר בישראל ולא יושעה או יוחזר לצמיתות. ארגון בשם "Migrante", העוסק בזכויות עובדים פיליפיניים, קרא לממשלת ישראל להתנצל בפני השגריר.

 

יושבת ראש הארגון, קוני בראגאס-רגלאדו, אמרה: "ישראל היא זו שמפרידה פיליפינים בירכתי מטוסים בטיסות לישראל, והיא זו שמבצעת פשיטות ליליות על בתי עובדים פיליפיניים, לכן היא זו שצריכה להתנצל".

 

במשרד החוץ בירושלים הגדירו את הנזיפה לשגריר כ"חריגה בחומרתה". במסגרתה הבהיר המנכ"ל לשגריר כי דבריו הם בגדר חציית קו אדום, וכי אם לא יחזור בו באופן מלא מדבריו ויתנצל על שנאמרו, המשרד לא יהסס מלנקוט נגדו ב"צעדים הדיפלומטיים החמורים ביותר".

 

מודנה עצמו התנצל בפני משרד החוץ בעקבות הפגישה. ל-ynet הוא אמר: "אני מתנצל על השימוש במונחים נאצי , גסטפו, וגזעני בראיון. מבין שזאת היתה טעות, בהתחשב בכך שמדובר במדינה, שנולדה כדי למנוע שואה שניה, ושהיא ארצם של הניצולים. אני מתנצל כלפי מי שנפגעו מהאמירה הזאת, והבהרתי זאת גם למשרד החוץ". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
השגריר אנטוניו מודנה
צילום: דן בלילטי
מומלצים