שתף קטע נבחר

מחאה נגד הממשלה בחיפה: סטודנטים הלכו לישון

עשרות סטודנטים הגיעו בצהריים חמושים בשמיכות וכריות למדשאות הקמפוס במקום לכיתות. אחד המפגינים: "התעייפנו ממדיניות הממשלה ששוחקת את הסטודנטים והעובדים במדינה. בשנה הבאה אנחנו מבטיחים: לא נסתפק בשינה

חמושים בשמיכות, כריות מאופרים בעיגולים שחורים מסביב לעיניים, יצאו היום (ג') ב-12 בצהריים עשרות סטודנטים מחוסרי שינה, במטרה אחת: לישון על מדשאת הקמפוס באוניברסיטת חיפה. הסטודנטים מתכוונים לתפוס תנומת צהרים ולהשבית את הלימודים למשך שעתיים כאקט מחאתי של סוף השנה כנגד המדיניות הממשלתית שלטענתם "שוחקת את הסטודנטים ואת העובדים במדינה".

 

דרישות הסטודנטים בחיפה: הפסקת הקיצוצים הממשלתיים בתקציבי השכלה גבוהה והפסקת המדיניות שמכוונת לפגוע בעובדים, סטודנטים ושכבות חלשות, וגם מאבק נגד תהליכי הפרטה של אוניברסיטאות שפוגעים גם בסטודנטים, עובדי אוניברסיטה מנהלתיים ואקדמאים.

 

"אנחנו דורשים להפסיק את המדיניות שחוסמת שכבות חלשות מלהשתלב בהשכלה גבוהה", אומר ל-ynet איתמר שחר, פעיל בתא חדש ממארגני הפעילות. "אנחנו מוחים נגד מדיניות ממשלתית ששוחקת את הסטודנטים והעובדים במדינה. אנחנו התעייפנו מהמדיניות הזו ולכן קוראים לישון בדשא למשך שעתיים וללא ללכת לשיעור. זה לא מאבק על שכר לימוד אלא הזכות ללמוד, ולהתקיים בכבוד".

 

לדברי שחר "הודענו לסטודנטים שזה אקט מחאה לסוף שנה. בשנת הלימודים הבאה אנחנו מבטיחים שלא נסתפק בשינה". 

 

מהאוניברסיטה נמסר: כי "אכן, בהפסקה של השעה 12:00 חילקו מספר סטודנטים חומר הסברה באישור בקפה דשא. חשוב לציין כי לא תהיה כל השבתה של הלימודים. האוניברסיטה ערה למצוקתם של הסטודנטים ופועלת ללא לאות לסייע להם במגוון דרכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
הפגנה בחיפה. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים