שתף קטע נבחר

בכר: לב הרפורמה בשוק ההון יעבור בחקיקה

על רקע לחצי הבנקים לשנות את הרפורמה בשוק ההון אומר מנכ"ל משרד האוצר: "טוב יעשו כל הגורמים בשוק ההון אם יפנימו את קיומה ויערכו לקראתה"

"לב הרפורמה יעבור בחקיקה, וטוב יעשו כל הגורמים בשוק ההון אם יפנימו את קיומה של הרפורמה וייערכו לקראת השינויים בשוק". כך אמר היום (ג') יוסי בכר, מנכ"ל משרד האוצר, בכנס הבנקאות והפיננסים FBIE 2005. דבריו של בכר נאמרים בצל הדיונים הנערכים בימים אלה בוועדת הכספים של הכנסת, לצורך הכנת הצעות החוק לקריאה שנייה ושלישית.

 

בכר, העומד בראש הצוות שגיבש את ההמלצות לרפורמה, אמר כי "הקשבנו לכל מי שהיה לו מה לומר בנושא. בוועדה לא יושבים ילדים. יש לנו אחריות ומטרתנו היא לשרת את האינטרס של הלקוח. שוק תחרותי משרת את האינטרסים של הצרכן".

 

ביחס לטענה כי הרפורמה יוצרת נדידה בריכוזיות מהבנקים לחברות הביטוח אמר בכר כי הוועדה מעולם לא התנתה את הוצאת קופות הגמל וקרנות הנאמנות אל מחוץ לבנק בכך שירכשו דווקא על ידי חברות הביטוח.

 

ראשי הבנקים, בהם שלמה נחמה יו"ר הפועלים, וגליה מאור מנכ"ל לאומי, טענו היום בפני ועדת הכספים כי מעבדת הניסיונות של האוצר פוגעת בראש ובראשונה בשכבות החלשות ובמעמד הביניים שלא יהיה להם כסף לשלם על ייעוץ נכון לניהול חסכונותיהם, והם יהיו המפסידים העיקריים של הרפורמה. 

 

במאבק נגד יישום הרפורמה משתתפים גם עובדי הבנקים. היום הפגינו כ-1,000 עובדי הבנקים לאומי והפועלים מול הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
בכר. "בוועדה לא יושבים ילדים"
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים