שתף קטע נבחר

בסיציליה קבעו: הומו לא כשיר לנהיגה

משרד התחבורה הסיציליאני גילה פרט "נורא" מעברו של דנילו, תושב האי: מתברר, כי בעבר סולק מהצבא בשל היותו הומוסקסואל. המשרד לא היסס לרגע ושלל את רשיונו. בית המשפט השיב לו את המסמך אך לא הצטיין בנאורות: הומוסקסואליות? זו בסך הכל "הפרעת אישיות"

בתי משפט נחשבים בדרך כלל למוסדות ליברלים ונאורים. בית המשפט הסיציליאני ביקש כנראה להוכיח את הנאורות הזו ופסק: הומוסקסואליות היא רק "הפרעת אישיות". אין לה שום השפעה על יכולותיו של אדם לנהוג.

 

תחילתו של הסיפור המוזר באדם שנהג לתומו ברחובות האי הסיציליאני, הסמוך למולדת המגף. האיש, שרק שמו הפרטי דנילו צויין בפסק הדין, סולק בעבר משירות צבאי בשל היותו הומוסקסואל.

 

כשמשרד התחבורה המקומי גילה את דבר שחרורו ואת הסיבות לכך הוחלט להשעות את רשיונו. זאת, על מנת לערוך "בדיקת התאמה" לכשירותו לשבת מאחורי ההגה. ממש כך.

 

האיש זעם, ותבע את עלבונו דרך בתי המשפט. פרקליטו, ג'וזפה ליפרה, כינה את הצעד "שערורייתי ופוגעני" ותבע בשמו פיצוי של 500 אלף יורו.

 

"דנילו מאוד מבולבל ממה שקרה", אמר ליפרה בשיחה עם סוכנות הידיעות "אנסה" האיטלקית. "הוא מאבד את שיער ראשו וסובל מהלם".

 

בפסק הדין שכתב השופט הסיציליאני השבוע נשלח גינוי חריף לרשויות התחבורה. עוד נכתב: "ברור כשמש שהעדפה מינית אינה משפיעה בשום דרך כל יכולתו של אדם לנהוג ברכב ממונע בזהירות". לדברי השופט, "הומוסקסואליות אינה יכולה להיחשב מחלה פסיכיאטרית אמיתית, כיוון שהיא בסך הכל הפרעה אישיותית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשיון? לא בסיציליה
צילום: דני שדה
לפחות בתי המשפט ליברלים. סיציליה
צילום: דני שדה
מומלצים