שתף קטע נבחר

מחאת הימין: דבק בכספומטים בצפת; חולצות כתומות בבקו"ם

מתנגדי תוכנית ההתנתקות פעלו הלילה בעיר הצפונית ושיתקו מספר מכשירי כספומט בעיר. במקביל חיבלו במנעולי משרד השיטור הקהילתי וריססו גרפיטי: "המשטרה שותפה לפשעי שרון". ובבקו"ם בחרו בחורי ישיבה משתחררים במחאה מקורית נגד ההתנתקות

שוטרי משרד השיטור הקהילתי בצפת הופתעו הבוקר (יום ד') לגלות כי הכניסה למשרדי התחנה נחסמה בברזלים שהוכנסו אל מנעולי השערים. מתנגדי תוכנית ההתנתקות תחבו את הברזלים למנעולים וריססו על קירות המשרד גרפיטי בגנות התוכנית.

 

מפקד המשרד הוא שהבחין לראשונה כי השערים ננעלו כשהגיע למקום בשעות הבוקר. האיש נאלץ להזעיק פורץ על מנת להיכנס פנימה ורק לאחר שהצליח הפורץ לפתוח את מנעולי השער ניתן היה להבחין כי על קיר הכניסה, ליד סמל המשטרה והמשמר האזרחי רוססה הכתובת: "העם גוסס, שוטרי ישראל שותפים לפשע". על הקיר הצדדי נכתב: "המשטרה שותפה לפשעי שרון, שרון פושע".

 


מול הכתובות. צילום: אביהו שפירא

 

מפקד מרחב הגליל, תת ניצב דני חדד, יקיים ישיבת חירום עם ראש עיריית צפת ורבני העיר בעקבות התקרית, בניסיון למנוע את האווירה העכורה בעיר.

 

במקביל גילו ניידות סיור שסרקו את העיר כי במספר סניפי בנק שפכו מתנגדי התוכנית דבק מגע אל תוך מכשירי הכספומט. בסמוך למכשירים הודבקו סטיקרים "יהודי לא מגרש יהודי".

 

בתחנת צפת מדווחים כי בעיר מורגשת התחממות עם קולות הקוראים שלא ליישם את תוכנית ההתנתקות. בכירי המשטרה בעיר מקווים כי הישיבה, בה ייטלו חלק ראש העיר ונכבדיה וכן הרבנים הראשיים, תמנע הישנותם של מקרים דומים בעתיד. מפקד המרחב הנחה את כוחותיו להגביר נוכחות.

 

אין זו הפעם הראשונה בה משטרת מרחב הגליל נאלצת להתמודד עם פרובוקציות של מתנגדי ההתנתקות. לפני כחודש וחצי התקיימה בעיר עצרת בת מאות משתתפים נגד התוכנית. עצרת דומה שתוכננה להיום בוטלה לפי שעה.

 

ועוד מחאה מקורית, הפעם ללא ונדליזם - עשרות חיילים בני ישיבות שהגיעו הבוקר להשתחרר בבסיס הקליטה והמיון בתל השומר הופיעו עם חולצות כתומות ועליהן כיתובים נגד תוכנית ההתנתקות.

  

אחד החיילים המשוחררים ניסה לחלק חולצות כתומות לחבריו, אך קצין שהיה במקום לקח את החולצות ומנע הפצתן.

 

מדובר צה"ל נמסר: הבוקר הגיעו לבסיס הקליטה והמיון של צה"ל לטובת שחרורם מצה"ל, לבושים בלבוש אזרחי פרטי, כנהוג ביום השחרור. כמה עשרות חיילים השייכים למסלול בני הישיבות היו לבושים חולצות כתומות ועליהם הכיתוב "יהודי לא מגרש יהודי". אחד מהם ניסה לחלקן לחיילים נוספים. פעילות זו הופסקה באופן מיידי. אם מדובר באקט פוליטי, הוא ראוי לגינוי רב וצה"ל רואה זו בחומרה רבה. כל ניסיון לשרבב את צה"ל לוויכוח הפוליטי מסכן את אחדותו ולכידותו, שהינם קריטיים לביטחון המדינה".

 

בימים האחרונים נקטו פעילי ימין פעולות מחאה דומות לזו שבצפת. כך למשל ביום ראשון בבוקר נעלו משרדי ממשלה בכל רחבי הארץ במחאה על ההתנתקות. הפעילים שפכו דבק (מסוג "סופרגלו") בתוך המנעולים כדי למנוע את פתיחתם. המשרדים שננעלו - בירושלים, תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, הרצליה, בת ים, חולון ועוד - נפתחו רק לאחר שפורצים וכוחות כיבוי הוזעקו למקום. בין היתר מדובר במשרדי הפנים, מס הכנסה, ביטוח לאומי ורשות הדואר.

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
דבק מגע בכספומט (אילוסטרציה)
צילום: עומר הכהן
מומלצים