שתף קטע נבחר

חברת האחים רויכמן בקשיים - לא שילמה שכר מאפריל

בלעדי: חברת התשתיות לא שילמה משכורות לעובדיה ולספקיה מחודש אפריל, והפרויקטים אותם מבצעת החברה עבור מעצ משותקים זה חודש ימים. בימים אלה מנהלים האחים רויכמן מו"מ מתקדם עם גמול נדל"ן על מכירת השליטה בקבוצה

חברת התשתיות האחים רויכמן נקלעה לקשיים והיא אינה משלמת שכר לעובדיה החל מחודש אפריל. העובדים לא קיבלו כל הודעה מקדימה על כך שלא יקבלו שכר ורק לאחר שקיימו הפגנה, נענתה ההנהלה לדבר עימם. כך נודע ל-ynet.

 

עוד נודע כי רוב הפרוייקטים של סלילת כבישים שמבצעת החברה עבור מעצ, משותקים כבר חודש ימים וספקים וקבלני משנה הפסיקו לבצע עבודות עבור החברה. רוב העובדים כלל לא מגיעים לאתרי הבנייה. במעצ מאשרים את הדברים ומוסרים כי מנכ"ל מעצ, אלכס ויזניצ'ר, מטפל בנושא באופן אישי.

 

מו"מ מתקדם למכירת השליטה לגמול

 

בעלי החברה, האחים רויכמן, מנהלים בימים אלה מו"מ מתקדם עם גמול נדל"ן על מכירת השליטה בחברה. מדובר ברכישת 65% מן הבעלות על החברה הקבלנית תמורת השקעה של 13 מיליון שקל  שתבצוע כנגד הקצאת מניות. כמו כן תיקח על עצמה גמול נדל"ן את חובות החברה הקבלנית בהיקף של כ-10 מיליון שקל.

 

עד להשלמת המו"מ העמידה גמול לרשות האחים רויכמן הלוואה בסך 3 מיליון שקל, אשר ייחשבו לחלק מן ההשקעה אם תיחתם עיסקת הרכישה.

 

מעצ פסל הצעת מכרז של האחים רויכמן

 

בתחילת השבוע פסלה מעצ את ההצעה של האחים רויכמן במכרז להרחבת כביש 3 למרות שזו היתה ההצעה הזולה ביותר - 119 מיליון שקל. ועדת המכרזים במעצ העדיפה את קבוצת אשטרום שתבצע את הרחבת הכביש בתמורה ל-131 מיליון שקל.

 

במעצ אמדו את עלות הרחבת הכביש ב-170 מיליון שקל וההצעה של רויכמן היתה נמוכה מההצעה הממוצעת שהוגשה ב-10 מיליון שקל והיא לא דרשה כסף על 5 סעיפים לפחות. בעקבות כך זימנה ועדת המכרזים בשבוע שעבר את האחים רויכמן לשימוע.

 

החברה: המשבר קרוב לסיומו

 

מחברת האחים רויכמן נמסר כי המשבר הכספי בו נמצאת החברה קרוב מאד לפתרון וכי ממש ברגעים אלה עשוי להימצא פתרון שיאפשר תשלומי שכר לעובדים והחזרת העניינים למסלולם.

 

קבוצת האחים רויכמן (שומרון) היא חברה פרטית הפעילה מ-1949, בבעלות שני האחים רויכמן מחדרה. נכון לתחילת שנת 2004 פעלה החברה כקבוצת חברות בארץ ובחו"ל המרכזת פעילות של 250 עובדים, 300 כלי ציוד מכני כבד (צמ"ה), 2 מחצבות לכריה וחציבה של מינרלים אל-מתכתיים.

 

המידע הראשוני לידיעה הגיע באמצעות האי מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
האחים רויכמן: פרויקטים תקועים ואין שכר לעובדים (אילוסטרציה)
צילום: דוד הכהן
מומלצים