שתף קטע נבחר

הסוס הטרויאני: בכיר מודיעין אזרחי ניסה להתאבד

החוקר הפרטי יצחק רט קפץ מגובה של שתי קומות בחדר המדרגות בתחנת משטרת מרחב ירקון. הוא הועבר בהכרה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב, ומצבו מוגדר קשה. פרקליטו: "האירוע מדגים עד כמה הארכת מעצר שאיננה משרתת כל צורך חקירתי אמיתי עלולה להביא לשבירת רוחו של כל נחקר". מקורבי רט: הוא היה בדיכאון, אתמול חגג יום הולדת במעצר

חשד לניסיון התאבדות בפרשת "הסוס הטרויאני": אחד מהחוקרים הבכירים שנעצרו בפרשת "הסוס הטרויאני", מנכ"ל מחלקת החקירות ב"מודיעין אזרחי", יצחק רט, ניסה ככל הנראה להתאבד לפני הצהריים (יום ד') בתחנת משטרת מרחב ירקון. מצבו מוגדר קשה.

 

רט, בן 54, הגיע לחקירה נוספת במקום. על פי המשטרה, הוא ביקש מהחוקרים לאחר תחילת החקירה לצאת לשירותים. זמן קצר לאחר מכן קפץ רט מגובה של שתי קומות בתוך חדר המדרגות בבניין. למקום הוזעקו מייד צוותי נט"ן של מד"א, שטיפלו בו וביצעו בו החייאה ראשונית.

 

לאחר מכן פונה רט במצב קשה על-ידי אנשי מד"א לבית החולים "איכילוב" בתל אביב. מבית החולים נמסר כי הוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו, הוא מורדם ומונשם ומצבו אינו יציב. המשטרה מינתה קצין לבדיקת נסיבות האירוע.

 

מקורבים לרט סיפרו ל-ynet כי היה בדיכאון בימים האחרונים מאחר וידע כי לקוחות רבים איבדו את אמונם בחברה. בין השאר סיפרו כי חברות רבות אשר עבדו עם מודיעין אזרחי בקשר רציף ביקשו להפסיק עימם את ההתקשרות. דבר נוסף שפגע ברט הייתה העובדה שאתמול חגג את יום הולדתו בתא מעצר באבו כביר. רט עצמו גם היה החוקר היחיד שהבין מה קורה עוד בהארכת המעצר הראשונה. לפני כשבועיים במהלך הדיון אמר לשופט כשקולו חנוק "אנחנו לא ידענו שמדובר בדבר לא חוקי". לאחר המקרה הבוקר, איפשרו החוקרים אפשרו לכל החוקרים הפרטיים להתקשר מייד לבתיהם ולהודיע לבני משפחותיהם כי הם בסדר.

 

עורך הדין ציון אמיר, פרקליטו של רט, אמר ל-ynet:"מדובר באירוע חמור מאין כמותו. האירוע הזה בעיני מדגים עד כמה הארכת מעצר שאיננה משרתת כל צורך חקירתי אמיתי עלולה להביא לשבירת רוחו של כל נחקר, ומוטב שבתי המשפט יתנו את הדעת על העניינים האלה ולשים קץ למסכת המעצרים המיותרת בנסיבות העניין".

 

עורכת הדין ניצה דיקובסקי היתה באותה שעה במשרדי מפלג ההונאה בבניין, בשיחה עם הלקוח שלה, החוקר הפרטי אלי פילוסוף, שגם הוא קשור לפרשת הסוס הטרויאני. דיקובסקי סיפרה כי פילוסוף אמר בהתרגשות לחוקרי המשטרה: "אל תשכחו שאנחנו רק בני אדם ויש לנו משפחות". זמן קצר לאחר מכן אירע המקרה של רט.

 

מהמשטרה נמסר, כי סגן מפקד מחוז תל אביב מינה קצין בודק לבדיקת נסיבות האירוע. "עד סיום הבדיקה אין באפשרותנו להתייחס לדברי עורך הדין אמיר. מעצר נועד לצרכי חקירה כגון גביית גרסאות החשודים, איסוף ראיות, מניעת שיבוש הליכים ועוד. בית המשפט נדרש לטענות עורך הדין בשתי ערכאות ודחה אותן. תמוה בעינינו הניסיון להפוך את החשודים לקורבנות ואת החוקרים לפורעי חוק", נמסר.

 

חברת החקירות: עובדת עם ההתאחדות לכדורגל

 

חברת "מודיעין אזרחי חקירות" קיימת משנת 1972 ומתמחה במגוון רחב של חקירות בארץ ובחו"ל. החברה נודעה בעיקר בזכות החקירות שהיא מנהלת עבור ההתאחדות לכדורגל. היא מתמחה במודיעין עסקי, חקירות כלכליות ומסחריות, הגנת המותג ושמירה על זכויות יוצרים, חקירות ביטוח, מבצעים וחקירות ומחקרים אישיים.

  

בתחילת השבוע נודע כי חקירת פרשת הסוס הטרויאני מסתעפת למשרדי חקירות נוספים, כאשר עוכבו לחקירה שניים מבעלי משרד החקירות "מטרה" ביניהם צביקה מנולוביץ'. חלק ממחשבי המשרד הוחרמו על ידי החוקרים, לאחר שבבדיקת המסמכים בשרתי ה-FTP בארץ ובחו"ל התברר שעל פי החשד מסמכים שנמצאו הקשורים לחברות שנערכה נגדן חקירה יורטו על ידי משרד "מטרה". החוקרים פשטו על המשרדים, החרימו 13 מחשבים ובעלי המשרד עוכבו לחקירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
רט מועבר לבית החולים
צילום: אבי כהן
צילום: תומריקו
יצחק רט. יום הולדת במעצר
צילום: תומריקו
מומלצים