שתף קטע נבחר

שר החוץ הבריטי לשרון: אני מצדיע לך

בפגישה בין שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, לראש הממשלה, אריאל שרון, אמר סטרו: "אני נדהם מהנחישות של ממשלת ישראל להמשיך בתוכנית". שרון הדגיש שהוא נחוש ליישם את ההתנתקות

שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, המבקר בארץ, אמר הערב (יום ד') בפגישתו עם ראש הממשלה אריאל שרון: "אנו מצדיעים לאומץ האישי שלך ושל ממשלתך בעת חיפוש אחר פתרון מדיני להשגת שלום".  

 

"אני נדהם מהנחישות של ממשלת ישראל להמשיך בתוכנית וליישמה בתאריך שנקבע - אמצע אוגוסט", אמר סטרו. לדבריו, בהתנתקות יש "הזדמנות גדולה" להתקדם בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, אך היא מציבה גם אתגרים ודורשת שהרשות הפלסטינית תרסן את החמושים ותיישם רפורמות כלכליות.

 

"אני חושב ששני הצדדים מבינים את גודל הסיכויים ואת גודל הקשיים. אם התוכנית תוכתר כהצלחה, אנשים יבינו שהפלסטינים מסוגלים לנהל את עניינם במדינה משלהם, שהם אחראים לעתידם".

 

יועצו של שרון אמר שראש הממשלה הדגיש בפגישה שהוא מתכוון ליישם את התוכנית. עם זאת, אמר לאורחו שאם לא תיפסק האלימות הפלסטינית, לא תחול כל התקדמות בתהליך המדיני.

 

מוקדם יותר נועד סטרו ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ועם בכירים נוספים ברשות הפלסטינית. במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ הפלסטיני, נאסר אל-קידווה, הזהיר סטרו, "אם יימשך הטרור וההרג שראינו אתמול, שאותו מבצעים החמאס וארגונים נוספים, זה יחליש את מעמדה של הרשות הפלסטינית ואת מעמדם של שוחרי השלום".

 

סטרו הדגיש שהחמאס לא יוצא מרשימת ארגוני הטרור בבריטניה, למרות שהוא מתמודד בבחירות ברשות, "העובדה שארגון טרור מתמודד בבחירות אינה אומרת שהוא מפסיק להיות ארגון טרור. חמאס יישאר ברשימה, עד שיכריז על הפסקת האלימות ועד שיפסיק להיות מחויב להשמדת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ג'ק סטרו בפגישה ברמאללה
צילום: איי פי
מומלצים