שתף קטע נבחר

בגלל טעות: השכירים ישלמו יותר מס

פרשנות מוטעית של רשויות המס תגרום לכך ששכירים יפסידו עד 1,400 שקל בשנה

פרשנות מוטעית של מס הכנסה לתיקון בפקודת מס הכנסה, המתייחס לביטוח עובדים בפני אובדן כושר עבודה, תביא לכך ששכירים יפסידו בין 342 שקל ל-1,410 שקל בשנה לטובת מס הכנסה.

 

רו"ח עופר פרץ, ראש תחום המיסים בחברת חילן טק, אומר שפרשנות המוטעית ניתנה לתיקון 381 לפקודות מס הכנסה. תיקון זה מכיר בניכוי הוצאות מעביד לביטוח עובדיו מפני אובדן כושר עבודה, אובדן השתכרות או הפסד רווחים הנובעים ממחלה, נכות או תאונה.

 

התיקון קובע ששלטונות מס הכנסה יאפשרו לנכות עד 2.5% מהכנסת העובד - בתנאי שהיקף ההפרשות של אותו מעביד לקרן תגמולים, פנסיה ולביטוח אובדן כושר עבודה לא יעלה על 7.5% ממשכרות העובד.

 

אולם בחוזר שהוציאה נציבות מס הכנסה לפקידי השומה נקבע כי ההתרה בניכוי תהיה בשעור מירבי של 2.5% מהכנסת העובד, למעט שווי השימוש ברכב.

 

המשמעות היא ששווי השימוש הנזקף להכנסת העובד שעליה הוא חייב במס, לא ייחשב כהכנסה לצורך ההכרה בבביטוח, בעוד שבתיקון עצמו אין כל מגבלה לגבי לגבי שווי השימוש", אומר פרץ.

 

הנפגעים העיקריים מהפרשנות הזו יהיו העובדים שהביטוח מפני אובדן כושר עבודה לא יחול על אחד ממרכיבי ההכנסה העיקריים שלהם. לפיכך הם ישלמו את מלוא המס גם אם הביטוח שלהם יהיה גבוה מ-2.5% ממשכורתם מעבודה, אך לא יגיע ל-2.5% מכלל הכנסתם.

 

אם העובד יהיה זכאי לפיצוי על אובדן כושר עבודה הוא יקבל לפי פרשנות מס הכנסה סכום נמוך מהכנסתו האמיתית משום שלא ייכלל בו שווי השימוש ברכב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
השכירים ישלמו יותר מס
צילום: גבי מנשה
מומלצים