שתף קטע נבחר

עשרות תלמידים קראו ללבנת להתעורר ולהתפטר

לדברי יו"ר נוער יחד, תומר רזניק, "החלטנו לתמוך במורים כי כל הליך הפיטורים שגוי. הוא נועד בראש ובראשונה להפעיל לחץ על המורים כדי שייכנעו לדו"ח דוברת. אנחנו מוחים על כך שהגורמים הכי חשובים במערכת החינוך – התלמידים והמורים לא שותפו בדו"ח. היה מוטב שיכניסו אותנו במקום את אנשי העסקים"

רק 40 בני נוער הפגינו היום (ד') בתל-אביב נגד פיטורי המורים, כשכיוונו שעונים מעוררים וקראו לשרת החינוך, לימור לבנת, להתעורר ולהתפטר. נוער יחד ותנועת השומר הצעיר ארגנו את ההפגנה, שבה השתתפו גם מספר סטודנטים לאומנות מקמרה אובסקורה ומורים.

 

ההפגנה הצטיינה בעיקר במיצגים אמנותיים. לאחר כיוון השעונים המעוררים חילקו שני ליצנים "סוכריות אבן" - אבנים עטופות בניירות צבעוניים, ובהן מסרים שונים בגנות שרת החינוך.

 

לדברי יו"ר נוער יחד, תומר רזניק, תלמיד כיתה ט' מתיכון עירוני ד' בתל אביב: "החלטנו לתמוך במורים כי כל הליך הפיטורים שגוי. הוא נועד בראש ובראשונה להפעיל לחץ על המורים כדי שייכנעו לדו"ח דוברת. הסיבה השנייה היא החלטה על יישום חד צדדי של הדו"ח הגורר איתו פיטורים המוניים. אנחנו מוחים על כך שהגורמים הכי חשובים במערכת החינוך - התלמידים והמורים לא שותפו בדו"ח. היה מוטב שיכניסו אותנו במקום את אנשי העסקים".

 

להפגנה הגיעו גם סטודנטים מקמרה אובסקורה הנאבקים בימים אלה על קיומו של בית הספר. ב-ynet פורסם לראשונה לפני מספר שבועות, כי בית הספר מצוי בחובות של 5 מיליון שקלים לבנקים ועתיד להיסגר.

 

לדברי אסף מהלאל, סטודנט שנה שנייה לקולנוע: "תרבות וחינוך הם לא מותרות. אלה לא דברים שצריכים להיות כלכליים. אנחנו כאמנים תפקידינו לשמש פה לעם. החינוך והתרבות בארץ קורסים וביחד במאבק משותף אנחנו יותר חזקים".

 

שריד: לבנת לא מבינה כלום בחינוך

 

בהפגנה שאמורה היתה להיות רבת משתתפים תקף ח"כ יוסי שריד (מרצ - יחד) את שרת החינוך: "בראש מערכת החינוך מתייצבת שרת החינוך הגרועה ביותר בתולדות מדינת ישראל, ואני אומר את זה באחריות. שרי החינוך שכיהנו לאורך השנים, חלקם היו טובים יותר, אחרים פחות. לכולם היו אפיונים משלהם, חלקם כמוני היו מסורים. לכולם היה דבר אחד משותף - הם אהבו מאד את מערכת החינוך ואת המורים והתלמידים. שרת החינוך היום שונאת את המורים. היא פשוט מתעבת את ציבור המורים. בוועדת החינוך היום היא היתה עצבנית וחסרת מנוחה, והיא לא מבינה בחינוך שום דבר".

 

שריד הוסיף: "הרפורמה במערכת החינוך לא תצא אל הפועל בשל משבר האמון בין לבנת לארגוני המורים. את ועדת דוברת מלכתחילה לא היה צריך להקים ולא בגלל שמצבה של מערכת החינוך בכי טוב, להיפך, הוא ראוי לתיקונים.

 

"המסקנות שהגיעו אליהן – כיתות גדולות מדי, להתחיל חינוך מגיל 3, ששכרם של המורים הוא הנמוך ביותר בקרב המדינות המתפתחות, לא צריך בשבילן ועדה. הוועדה קמה כי שרת החינוך רצתה רפורמה על שמה – רפורמת לבנת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות נוער יחד
הפגנת התלמידים
באדיבות נוער יחד
באדיבות נוער יחד
לא לדו"ח דוברת
באדיבות נוער יחד
מומלצים