שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מצווה לחג: יום קטיף למען נזקקים

  10 דונם של ירקות ממתינים בקבוצת שילר (ליד רחובות) למתנדבים ולמשפחות שרוצות לשלב בילוי מהנה במעשים טובים. הקטיף החגיגי יתקיים ביום שלישי והיבול יועברו למשפחות נזקקות

  לעתים, מה שנחשב נטול ערך עבור אדם אחד, הוא דווקא צורך בסיסי וחיוני לאדם אחר. לא מדובר בעוד משפט זן מחכים, אלא באמת פשוטה ויומיומית עמה מתמודדות עשרות עמותות למען נזקקים בישראל של שנת 2005.

   

  כמו מכשירי חשמל משומשים או בגדי ילדים ישנים, כך גם אלפי טונות של יבול חקלאי מושמדים מידי שנה כיוון שאין להם דורש. בהיעדר כדאיות כלכלית
  לחקלאים שמגדלים אותם או מחמת נזקי טבע, הם נידונים להירקב בשדות ועל גבי העצים.

   

  אלא שכאמור מה שבעיני אחד נחשב לסרח עודף, לאחר הינו חיוני. עמותת "משולחן לשולחן" זיהתה את ה"פרצה" הזו. בשנה האחרונה היא מנהיגה את פרויקט "לקט – להציל אוכל", במסגרתו יוצאים אלפי מתנדבים לקטיפים יזומים של ירקות ופירות שמועברים לארגונים המטפלים במשפחות נזקקות ברחבי הארץ. בעמותה רשומים למעלה מ-30 חקלאים שאת הגידולים המועמדים להשמדה מעדיפים לתרום לנזקקים, ומעמידים את תנובת אדמתם לרשות מי שזקוק לה באמת.

   

  לקראת תחילת עונת הקטיף ייערך מבצע איסוף חגיגי בחג השבועות, ביום שלישי ה-14 ביוני. מוקד עמותת "רוח טובה" יחבר בין הקוטפים הפוטנציאליים למפעילי האירוע. זה יתקיים בשדותיו של קיבוץ קבוצת שילר הסמוך לרחובות (במפה הוא נקרא גן שלמה), שם מחכים למתנדבים עשרה דונמים של ירקות.

   

  זה המקום להפליג בשבחה של החוויה - הזדמנות לעשות משהו טוב, עזרה לזולת וגם מנה של ערכים לילדים - אלא שהקטיף לכשעצמו הוא עסק ממש מהנה, ואפשר להצטרף אליו "על הדרך", לשעה בלבד, כך שאפילו אין צורך לסנגר עליו בעזרת ערכת אידיאלים.

   

  הקטיף יתקיים ביום שלישי הקרוב, בין השעות 10:00-14:00, בקיבוץ קבוצת שילר (גן שלמה). פרטים נוספים באתר "רוח טובה" .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גרשגורן
  קטיף. יש מי שמחכה לזה
  צילום: אלעד גרשגורן
  מומלצים