שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים: קנס לקוקה-קולה במקום כתב אישום

החברה המרכזית למשקאות עברה על חוק ההגבלים העסקיים לאחר שדרשה מלקוחות לרכוש מים מינרליים שהפיצה כתנאי לקבל הנחה ברכישת קוקה-קולה הממונה על ההגבלים החליט לסגור התיק נגדה בתמורה לכופר

הרשות להגבלים עסקיים המירה כתב אישום נגד החברה המרכזית למשקאות בישראל בכופר כספי. מחקירה שערכה הרשות התגלה כי החברה, יצרנית קוקה קולה ומפיצת המים המינרליים של נביעות, עברה על חוק ההגבלים העסקיים.

 

מחלקת החקירות של הרשות בדקה ומצאה כי בתקופה שבה עברה החברה המרכזית למשקאות להפיץ את המים המינרליים של נביעות, במקום אלו של מי עדן שהפיצה קודם לכן, דרשו נציגיה מהלקוחות במספר נקודות מכירה כי ירכשו את המים המינרליים של נביעות, תוך איום שאם לא יעשו כן יבוטלו ההנחות שנותנת החברה על מוצריה המבוקשים כמו קוקה קולה.

 

הדבר נעשה למרות שנאסר עליה כמונופולין בתחומה (הקולה השחורה), לקשור מכירת מוצר במוצר מונופוליסטי אחר מתוצרתה, ולהתנות הנחות במוצר אחד בתמורה לרכישת מוצר אחר.

 

מחלקת החקירות של הרשות המליצה בפני הממונה על ההגבלים, דרור שטרום, להגיש כתב אישום בפרשה נגד החברה. כתב האישום הומר, כאמור, בכופר כספי בגובה מאות אלפי שקלים שתשלם החברה, וכן חתימה על התחייבויות שלא לנקוט בצעדים נגד לקוחות המסרבים לרכוש מוצר של החברה או המביעים עניין ברכישת מוצר שאינו מיוצר על ידיה.

  

מהחברה המרכזית למשקאות נמסר בתגובה: "המקרה המדובר התרחש לפני שלוש שנים במספר מצומצם של נקודות מכירה. לאור הזמן שחלף, הטירדה והעלויות הכספיות הכרוכות בניהול הליך משפטי, ומכיוון שהחברה במילא מקיימת את הוראות הממונה על ההגבלים, הגיעה החברה להסכם עם הרשות לסגירת התיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום
צילום: גבי מנשה
מומלצים