שתף קטע נבחר

טיפים לנוסעים: הכינו ביתכם לחופש

לא כדאי להזניח את הדברים שנשארים מאחור כאשר אתם יוצאים לחופשה: מנוי לעיתון, חיבור ללויין או לכבלים, מכשירי חשמל ועציצים. מה לעשות לפני שיוצאים לחופש?

היוצאים לחופשה מקפידים להכין רשימה ארוכה הכוללת דברים שברצונם לקחת, וכל המקומות שבהם הם מעוניינים לבקר. אינפורמציה על מסעדות טובות, מכירות סוף עונה, מוזיאונים שווים והצגות נאספים בקפידה, לעומת הרשימה החשובה ביותר שלא פעם נזנחת: כל הדברים שצריכים לעשות בבית לפני שעוזבים אותו ויוצאים לחופשת סופשבוע או לחופשה ארוכה יותר. רשימה זו עשויה לחסוך כסף, לשמור על בטיחותו ושלמותו של הבית וגם לחסוך קצת דאגה ממכרים ששכחתם להודיע להם על החופשה.

 

אוכל. רוקנו מהמקרר את כל המזון שתוקפו יפוג בעת שאתם בחופשה - החל בסלסלת ירקות ופירות וכלה בשאריות מזון שנעטפו ונשמרו במקרר. אם אתם יוצאים לחופשה ארוכה השליכו את כל מה שמצוי במקרר ועשוי להתקלקל.

 

אינטרנט. פנו לספק האינטרנט שלכם ובקשו להקפיא את המנוי לימים שבהם אתם בחופשה. אולם אם אתם לוקחים איתכם מחשב נייד, או אם אתם מתכוונים לעבוד עם מחשב בחול, זיכרו כי הקפאת המנוי תמנע מכם אפשרות להיכנס לתיבת הדואר האלקטרוני שלכם.

 

ביטוח. בדקו שביטוח תכולת הדירה שלכם בתוקף, וכך גם ביטוח המכונית. 

 

בעלי חיים. אם יש לכם בעל חיים, ואין בכוונתכם לקחת אתכם את החתול או הכלב לחופשה, דאגו כי מי שמטפל בהם אוהב בעלי חיים. כך תמנעו מצב שהחיות החביבות עליכם לא יורעבו בזמן שאתם נמצאים במועדון הכל כלול אי שם בעולם. אפשרות אחרת היא להשאיר את בעלי החיים במעון מיוחד שבו יטפלו בהם תמורת תשלום, בזמן חופשתכם.

 

גז ומים. וודאו כי סגרתם היטב את הברזים - הן של המים והן של הגז. אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה, יחסית, כדאי לסגור את הברז הראשי שנמצא ליד שעון המים, ואת הברזים של בלוני הגז, או של האספקה המרכזית.

 

דואר. בקשו מאחד השכנים לקחת עבורכם את הדואר. אין כל סיבה שתיבת הדואר שלכם תתמלא.

 

הודעות. הודיעו לכל מי שאתם צריכים כי יצאתם לחופשה. ככה הם לא יחפשו אתכם וגם לא ידאגו. כדי למנוע חשש ששכחתם מישהו, השאירו במשיבון הודעה שמפרטת את התאריכים שבהם אי אפשר יהיה להשיג אתכם.

 

זבל. אל תשכחו לרוקן את כל מכלי האשפה בבית.

 

חשמל. כדאי להוציא מהשקעים את כל מכשירי החשמל שאין צורך בפעולתם בזמן החופשה שלכם: טלוויזיה, וידיאו, די.וי.די, מחשב, מכונות הכביסה והייבוש וכדומה. מוטב שמכשירים אלה לא יהיו מחוברים לחשמל במקרה של קפיצת מתח. חיבור החשמל למקרר הוא סוגיה בפני עצמה: אם אתם יוצאים לחופשה קצרה, אין צורך לעשות כלום, אך אם אתם נוסעים לחופשה ארוכה, כדאי לרוקן את המקרר, להשאיר את הדלתות פתוחות ולהוציא את התקע מהחשמל.

 

טלפונים. השאירו אצל קרובי המשפחה או השכנים את מספרי הטלפון שבהם אפשר להשיג אתכם בזמן החופשה. אמנם לא כל כך נעים לקבל טלפון מהארץ באמצע החופשה שמבשר לכם על פריצה לדירה. אך מוטב לדעת על אירועים מסוג זה מאשר להיות מופתעים עם השיבה הביתה.  

 

ילדים. אם אתם משאירים את הילדים בבית, מובן שחלק גדול מהרשימה מיותר. עם זאת כדאי להשאיר לילדים הוראות של עשו ואל תעשו - כולל תפעול המכשירים בבית, רשימת הטלפונים החשובים וכדומה.

 

כבלים או לוויין. אם אתם יוצאים לחופשה של חודש ואולי אף יותר, כדאי להתקשר ולבדוק אפשרות להקפאת המנוי לכבלים או ללוויין. אין כל סיבה להחזיק מנוי שאינו נמצא בשימוש. אין צורך לבקש להקפיא את המנוי אם אתם יוצאים לחופשה קצרה.

 

מכונית. כדאי להשאיר את המפתח של האוטו אצל השכנים ולבקש מהם להניע את הרכב אחת לכמה ימים. אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה ואיש אינו מניע את האוטו, סביר להניח שהמצבר יתרוקן ויגרום להפעלת מערכת האזעקה. ואולם במקרה שאין לכם אפשרות לבקש זאת מהשכנים, מומלץ לנתק את המצבר באמצעות הורדת אחד הקטבים. אבל כדאי לזכור שהפעולה הזו גורמת גם לניתוק של מערכת האזעקה, כך שחברת הביטוח יכולה לטעון כי הביטוח שלכם אינו "תופס".

 

עתונים. אם אתם מנויים על עתונים, התקשרו למחלקת המנויים ובקשו שיקפיאו לכם את המנוי בימים שאתם נמצאים בחופשה, כדי שעתונים לא ייערמו בתיבת הדואר שלכם או לפני דלת הכניסה לדירה. בדרך כלל נוהגים להקפיא את המנוי מ-3 ימים ומעלה. זה גם יחסוך לכם כסף. 

 

עציצים. לדאוג שאחד השכנים ישקה לכם את הגינה ואת העציצים (אם יש). אם אתם בעלי מערכת השקייה ממוחשבת, השאירו את ברז המים הראשי פתוח.

 

ריסוס. זו הזדמנות לעשות ריסוס בבית. ממש ממש לפני שעוזבים, לעשות ריסוס בכל הפינות הדרושות, במקומות שמהם מגיעות הנמלים ועוד. כדאי לרסס גם בתוך מיכל האשפה, אף שרוקנתם אותו.

 

תשלומים. אם אין לכם הוראות קבע, ודאו ששילמתם את כל החשבונות ששוכבים לכם על השולחן: ארנונה, מים, חשמל, טלפון, ביטוח ועוד. זאת על מנת שלא תשובו הביתה ותגלו כי ניתקו לכם את הטלפון או את המים. יש עיריות שמנתקות מהר מאד, ולכן רצוי מאד לוודא שכל החשבונות שלכם שולמו לפני שאתם עוזבים את הבית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רגע, שכחתי משהו? (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
צילום רונן לידור
המים סגורים?
צילום רונן לידור
צילום: צביקה טישלר
הקפאתי את המנוי?
צילום: צביקה טישלר
צילום: סי די בנק
מי ישקה את העציץ שלי?
צילום: סי די בנק
מומלצים