שתף קטע נבחר

האינפלציה בבריטניה נותרה בשיא של שבע שנים

מדד המחירים לצרכן עלה במאי ב-0.4%, עלייה המשקפת שיעור אינפלציה שנתי של 1.9%, כמו באפריל. העלייה הגדולה ביותר נרשמה במחירי המזון והמשקאות האלכוהוליים

האינפלציה בבריטניה נותרה גם במאי בשיא של שבע שנים, מעט פחות מיעד האינפלציה של 2%. היום (ג') מסר משרד הסטטיסטיקה הלאומי הבריטי כי המחירים לצרכן עלו ב-0.4% בחודש שעבר, נתון המשקף שיעור אינפלציה שנתי של 1.9%, כמו באפריל. אנליסטים צפו ירידה בקצב האינפלציה ל-1.8%.

 

לדברי כלכלנים, לפי הנתונים האחרונים ניתן לצפות שהבנק המרכזי בבריטניה ישאיר את הריבית על שיעור של 4.75% גם בחודשים הקרובים, למרות הסימנים להאטה בהוצאות צרכנים. הבנק המרכזי קיצץ את תחזיות הצמיחה הכלכלית שלו ל-2005 ל-2.6%, לעומת 2.7% בתחזית קודמת, ואמר כי ההאטה בהוצאות הצרכנים הופכת ל"מורגשת יותר".

 

ברבעון הראשון השנה נרשמה האטה בצמיחה בבריטניה, הכלכלה השנייה בגודלה באירופה, והיא עמדה על 0.5%, הקצב האיטי ביותר בשנתיים האחרונות.

 

מנתוני משרד הסטטיסטיקה עולה, כי העלייה הגדולה ביותר נרשמה במחירי המזון והמשקאות האלכוהוליים, בעיקר מוצרי עוף ותותים. במחירי התחבורה נרשמה ירידה. מחירי השירותים עלו ב-4.2% לעומת אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
עלייה במחירי התותים
צילום: מריאן הול
מומלצים