שתף קטע נבחר

הסכם הגז המדיני עם מצרים ייחתם ב-30 ביוני

ראש המודיעין המצרי דן בירושלים עם שר התשתיות בן-אליעזר על עסקת הגז. הביא הזמנה רשמית מהנשיא במובארק לחתימה בסוף החודש על מזכר ההבנות המדיני המהווה מטריה לעסקת הגז בין מצרים לישראל

ההסכם לעסקת הגז בין מצרים לישראל אמור להיחתם ב-30 ביוני. ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, שדן היום (ד') בצהריים בירושלים עם שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, בעסקת יבוא הגז, הביא עמו הזמנה אישית מהנשיא מובארק לבן-אליעזר לבקר במצרים ב-30 ביוני כדי לחתום על מזכר ההבנות המדיני המהווה מטריה וגיבוי לעסקת הגז בין מצרים לישראל.

 

סולימאן דן עם בן-אליעזר במזכר ההבנות המדיני המגבה את ההסכם המסחרי בין חברת החשמל לשותפות הגז EMG.  

 

חברת החשמל מעוניינת לרכוש גז טבעי משותפות EMG הישראלית-מצרית, שמחזיקה בקידוחי גז במצרים. השותפות נמצאת בבעלות משותפת של איש העסקים הישראלי יוסי מימן, אנשי-עסקים מצרים וממשלת מצרים. היקף העסקה המתגבשת הוא 2.5 מיליארד דולר, והיא אמורה להוות חלק נכבד מאספקת האנרגיה של ישראל ב-20 השנה הקרובות.

 

שתי החברות חתמו על הסכם עקרונות, שאושר בדירקטוריון חברת החשמל לאחר ויכוח ממושך. החברות אמורות לחתום בקרוב על הסכם מסחרי מלא, שעדיין לא קיבל את אישור חברת החשמל.

 

"עומר סלימאן הינו אורח רצוי וחבר ותיק של מדינת ישראל ושלי אישית", אמר בן-אליעזר, אני מודה לו על חלקו בקידום היחסים בין מצרים לישראל ועל חלקו החשוב בקידום הסכם הגז".

  

"כולי תקווה כי לאחר חתימת ההסכם המסחרי, יצטרפו גורמים ישראלים נוספים לחברת החשמל ויחתמו על הסכמים מסחריים עם מצריים", אמר סולימאן בפגישה, "אני רואה באספקת הגז המצרי לישראל גורם חשוב בבניית צעדים בוני אמון בין שתי המדינות ולכן ישנה חשיבות רבה למימוש עסקת הגז. מצרים רואה בעסקת הגז ביטוי להיותה פרטנר לקידום היחסים המסחריים עם ישראל ותהליך השלום בין שני העמים".


פורסם לראשונה 15/06/2005 00:01

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולימאן ובן-אליעזר היום בי-ם
מומלצים