שתף קטע נבחר

נתניהו: העליות בבורסה יימשכו אם יימשכו הרפורמות

בתארו את המשק שעובר רפורמות השתמש הפעם שר האוצר בדימוי האבן המעיין: "ברגע שאתה מוריד את האבן מהמים, המעיין מתפרץ בעוצמה רבה ולכן הבורסה שלנו נהנית מעליות שערים כל כך חדות"

"העליות בבורסה ימשיכו כל עוד נמשיך בביצוע הרפורמות במשק", כך אמר היום (ד') שר האוצר, בנימין נתניהו, בכנס איגוד קרנות ההון-סיכון בתל אביב.

 

"אין לי תשובה מוחלטת לשאלה האם שוק המניות הוא 'גבוה' מדי או לא", אמר נתניהו. "כמובן שבתור ממשלה זה לא עניין שלי מה גובה המניות. וזה בדיוק העניין: עד לפני שנים אחדות היינו הכלכלה שדוכאה, ובה הכי הרבה מיסים, בירוקרטיה ותשלומי רווחה, מכל כלכלות העולם המפותח. כלכלה מדוכאת היא כמו מעיין נובע שמכוסה תחת אבן כבדה. ברגע שאתה מוריד את האבן מהמים, המעיין מתפרץ בעוצמה רבה ולכן הבורסה שלנו נהנית מעליות שערים כל כך חדות. גם בסין יש צמיחה כל כך חזקה בגלל שהכלכלה שם דוכאה כל כך חזק עד עכשיו.

 

"הרפורמות העיקריות שנותרו לנו לעשות הן רפורמה במשק הנדל"ן: אנחנו עומדים לשנות את המצב שבו לסגור מרפסת בישראל לוקח שלוש שנים. וכן בשוק הון והפיננסים: אחרי ששברנו את מונופול הנמלים ושמנו סוף ל'פארק היורה' שהיה שם וחסם את תנועת הסחורות בישראל וממנה, אנחנו עומדים לשחרר את תנועת ההון שכיום שבויה בידי הדואופול של שני הבנקים הגדולים".

 

עוד אמר נתניהו על הרפורמות שהוא מבצע במשק: "אנחנו כבר לא בהתחלת הדרך, אבל עוד לא באמצע, אנחנו בהתחלה של האמצע".

 

נתניהו, שעמד בפני קהל של אנשי היי-טק ומשקיעי הון סיכון, הבטיח להגדיל את ההשקעה במחקר ובפיתוח שנעשים תחת חסות המדען הראשי, באמרו: "אנחנו עכשיו בעמדה שבה אנחנו יכולים להתחיל להחזיר כסף למגזרים שקיצצנו להם. כמו שעכשיו אני מתחיל להחזיר את תשלומי הרווחה לאלה שבאמת אינם יכולים לעבוד, כך אני עומד להתחיל להחזיר את השקעות המחקר והפיתוח לאנשים שנמצאים כאן, אלה שיכולים לעבוד, ליצור ולהשקיע.

 

"כשאנחנו משקיעים כסף בהון סיכון, מיד מתעוררת שאלה: האם אנחנו יכולים לכוון את המשקיעים מה לעשות עם הכסף כדי שהכסף 'יחזור למדינה'. אני חושב שאם ניתן למשקיעים לשים את הכסף איפה שהם חושבים, הוא יחזור למדינה בצורה הטובה ביותר. האם באמת ממשלה יכולה לכוון השקעות של יזמים פרטיים? סליחה? אנחנו יודעים יותר טוב מהם? אני שומע מאנשים בממשלה שממשלות אחרות עושות הכוון כזה. יש בזה משהו, אבל אני לא בטוח שמה שהממשלות האחרות עושות זה הדבר הנכון", אמר נתניהו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
נתניהו. המעיין והאבן
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
מומלצים