שתף קטע נבחר

הרפתנים: חשש לאי סדרים כספיים בתנובה

דורשים מוועדת הביקורת של החברה לבדוק את נושא הזרמת הכספים מהחברה להקמת מחלבה ברומניה. הרפתנים, השותפים בתנובה, מתנגדים להקמתה

סערה בחברת תנובה. הרפתנים, הנמנים עם בעלי המניות בתנובה, דורשים מוועדת הביקורת של החברה שתבדוק חששות לאי סדרים כספיים. מדובר, כך חוששים הרפתנים, בהזרמות כספים שביצעה תנובה למימון מחלבה חדשה ברומניה.

 

בנוסף, דורשים הרפתנים מוועדת הביקורת של תנובה תשובות לשמועות, שלפיהן חשב החברה, שאול גליקסברג, התפטר מתפקידו בשל אי הסדרים - וסירב לחתום על מאזני החברה. גליקסברג התפטר לפני 3 שבועות ולא הסביר את צעדו.

 

הרפתנים בתנובה מתנגדים להקמת המחלבה ברומניה, בטענה כי בעתיד היא עלולה לסייע להנהלת החברה להילחם בהם.

 

בפנייה לוועדת הביקורת של תנובה, שבוצעה באמצעות עו"ד ירון סהר, מציינים הרפתנים: "באחרונה פורסם כי תנובה השקיעה ברומניה 50 מיליון דולר. מדובר בסכום פנטסטי, שעלול לשמש בעתיד מנוף למלחמה של תנובה ביצרני החלב הישראלים שבמשך 70 שנה מימנו ויצרו את מרבית הונה העצמי של תנובה באמצעות הפרשה לקרן הון של החברה מכל תשלום ששולם לרפתנים".

 

הרפתנים דורשים לבדוק מה המסגרת התקציבית לפעילות ברומניה, אם ההזרמות לרומניה קיבלו את אישורי הגופים המתאימים, אם לא מדובר בחריגה מסמכות תנובה ואם יש בפעילות האמורה משום מימון על עמלות בלתי חוקי הקשורות בעיסקה.

 

מנכ"ל תנובה, אריק רייכמן, סירב להגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה
צילום: חן מיקא
מומלצים