שתף קטע נבחר

שני קסאמים נורו על שדרות - הפסקת חשמל בעיר

הארגונים הפלסטינים ממשיכים "לטפטף" רקטות על העיירה הדרומית. היום נורו שתי רקטות, אחת נפלה בכיכר ליד תחנת כיבוי אש בעיר. אין נפגעים. בשעות הערב הופסק החשמל בעיר, ונבדק כעת האם יש קשר לקסאמים

שתי רקטות קסאם נורו היום (ה') אחר הצהריים לעבר שדרות. רקטה אחת אותרה בתוך העיר בכיכר ליד תחנת כיבוי האש בעיר. אין נזק ואין נפגעים. כעת מנסים כוחות הביטחון לאתר את מקום נפילת הרקטה השנייה.

 

הג'יהאד האיסלאמי קיבל אחריות לירי, ומטעמו נמסר כי הירי בוצע בתגובה למעצר אנשיהם על ידי הצבא היום בג'נין.

 

מצה"ל נמסר כי שתי רקטות הקסאם שנחתו בשדרות שוגרו מהעיירה בית חנון בצפון רצועת עזה. איש לא נפגע מנחיתת הרקטות, אך נזק נגרם למשאית ולאחד המפעלים באזור התעשייה של שער הנגב.

 

בשעות הערב שררה הפסקת חשמל בשדרות. לדברי ראש העירייה, אלי מויאל, ותושבים בעיר, ככל הנראה מקור התקלה הינו בפגיעה של רקטת קסאם בקו מתח. עם זאת, שתי הרקטות נחתו כבר אחר הצהריים, כך שלא ברור עדיין האם באמת מדובר בפגיעה של רקטה בכבל חשמל. צוותים של חברת חשמל פועלים לתיקון התקלה.

 

ראש העירייה, אלי מויאל אמר היום בעקבות ירי הקסאמים, כי למרות התחושה שהירי התחדש באחרונה, ירי הקסאמים לא פסק כלל: "אני שב ואומר שהירי נמשך לעבר העיר כל הזמן, עם הפסקות פה ושם, אבל הוא לא הפסיק מעולם לחלוטין, ולהערכתנו הוא גם יימשך בזמן הקרוב".

 

לפני שבוע בדיוק נחתו שתי רקטות קסאם בשטח פתוח סמוך לשדרות. לא התקבלו דיווחים על פגיעה או נזק. כוחות משטרה הוזעקו לאזור במטרה

לאתר את מקום הנפילה המדויק. אחרי ירי הרקטות, הפגינו עשרות תושבי שדרות במרכז העיר. התושבים הבעירו צמיג וקראו לראש העירייה, אלי מיואל, להתפטר. למקום הוזעקו כוחות משטרה וכיבוי אש.

 

באותו יום בצהריים ירו חמושים פלסטינים רקטת קסאם נוספת, וגם היא נחתה בשטח פתוח - בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. גם אז איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
רקטה בשדרות (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים