שתף קטע נבחר

חוסמת כבישים טוענת: השוטרים שברו לי יד

פעילת ימין בת 16, שנעצרה לפני למעלה משבועיים לאחר שחסמה את כביש גהה, מסתובבת כעת כשידה מגובסת. לדבריה, הוכתה על ידי השוטרים וכשביקשה לראות רופא סורבה עד למחרת

"ליד חדר החקירות תפסו אותי שני שוטרים והתחילו להרביץ לי. אחד השוטרים סובב לי את יד שמאל מאחורי הגב". כך טוענת פעילת ימין, בת 16 בקושי, שנעצרה במהלך חסימות כבישים בכביש גהה. בתחנת המשטרה, כך היא טוענת, היכו אותה שוטרים ושברו את ידה כך שנאלצה לגבס אותה. "אני מתכוונת להגיש בימים הקרובים תביעה אזרחית כנגד אותם שוטרים", היא אומרת.

 

 

לפני כשבועיים וחצי, במהלך חסימת כבישים בכביש 4, נעצרו נערים ונערות, פעילי ימין על ידי המשטרה. בין העצורים היתה גם הנערה תושבת אחד היישובים בשטחים, ששמה שמור במערכת. "עמדתי ליד צומת רעננה בחסימת כבישים. במהלך החסימה נעצרתי והמשטרה לקחה אותי לתחנת המשטרה בכפר סבא", היא אומרת.

 

"שמו אותי עם עוד כ-30 נערים ונערות בחדר סגור. לא היה אוויר לנשום .ביקשנו שיפתחו חלון או דלת והם צעקו עלינו: 'אתם לא בני אדם, אתם כלום'. אנחנו בתגובה עשינו רעש. השוטרים חשבו שאני מובילה את הבלאגן. הם הוציאו אותי מהחדר, הביאו אותי למסדרון ושם ליד חדר החקירות תפסו אותי שני שוטרים והתחילו להרביץ לי. אחד השוטרים סובב לי את יד שמאל מאחורי הגב". 

 

רק כששוחררה התגלה השבר

 

לדבריה, היד החלה להתנפח וסמוך לשעה 23:00 בלילה ביקשה לקבל טיפול רפואי. "הם אמרו לי שאין להם רופא וכשאגיע לבית המעצר במעשיהו יראה אותי רופא". בשעה 6:00 בבוקר נלקחה למעצר בכלא מעשיהו. "בינתיים סבלתי מכאבים נוראיים ביד, שרק הלכה והתנפחה. אפילו קרח הם לא נתנו לי". היא נלקחה לרופא בכלא מעשיהו אך סירבה להזדהות בפניו. לטענתה אמר לה הרופא: 'אני לא מטפל במי שלא מזדהה'.

 

לאחר יומיים, כשהובאה הנערה להארכת מעצר, קבעה השופטת שגם אם אינה מזדהה על המשטרה להעניק לה טיפול רפואי. "אחרי שלושה ימים עשו לי צילום אחד ורק חבשו לי את היד עם איזושהי תחבושת", היא נזכרת. ביום חמישי, לאחר ארבעה ימים במעצר, שוחררה הנערה בתנאים מגבילים בהם איסור לצאת מההתנחלות שבה היא גרה. "כשיצאתי, הלכתי ישר לרופא והוא עשה לי סדרת צילומים, חבש לי את היד בגבס, ואמר לי שהיא שבורה". 

 

דוברת מרחב שרון, פקד פאני מץ-הלל, מסרה בתגובה: "אם יש טענות נגד התנהגות השוטרים שתפנה הנערה למחלקת חקירות שוטרים. התנהגות השוטרים הייתה ללא דופי. אותן הנערות, שחסמו את הכביש ונעצרו, התנגדו למעצר, תקפו שוטרים, סירבו להזדהות ועדיין מסרבות ועשו ככל שביכולתן להפריע לעבודת המשטרה ולשבש את הליכי החקירה.

 

"בזמן היותן בתחנת המשטרה הן הושמו בהמתנה במועדון התחנה, קיבלו אוכל ושתיה ולמרות זאת השחיתו רכוש משטרתי וכתבו כתובות נאצה על הקירות. גם כאשר נלקחו לבית המשפט הן תקפו קצין משטרה. על מנת לבדוק את טענות הנערה עליה למסור את שמה המלא, דבר שלא עשתה בזמן שהייתה בתחנת המשטרה. לחילופין, היא יכולה לפנות למח"ש".

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מתכוונת לתבוע (אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
לא היה אוויר לנשום (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים