שתף קטע נבחר

עלו ברשת: יום ללא מכנסיים

בעקבות חוות הבודדים, ברכה בבקבוק, מגלה הסוסים, סוכן הנסיעות הביתי, איפה תרעד האדמה, שש-בש ישראלי, וגם: יום ללא מכנסיים

פייבוריט: חווייה בחווה

 

הנה יוזמה קטנה ומרגשת של שני חברים, מדריך הסיף והטייל אוהד בלווה ואיש ההיי-טק רונן לוי, שביקשו לעשות משהו בשביל הנשמה, בשביל ללמוד דברים חדשים ולא למטרות רווח. אחרי הרבה ויכוחים עלה הרעיון המנצח: לחקור ולתעד את כל חוות הבודדים בישראל, בטקסט ובתמונה. השניים החליטו להקדיש אתר לאנשים המיוחדים, שבוחרים להתגורר במקומות כמעט בלתי אפשריים, לרעות צאן ולעבוד בפלחה, שהחיים שלהם הם תוכנית ריאליטי אחת גדולה, אולם הם בוחרים לנהל אותם רחוק ככל האפשר מתרבות הסלבס והכוכבניות-לרגע.

 

מאז עלה הרעיון, הקדישו אוהד ורונן לעניין את סופי השבוע, וערכו מסעות בעקבות חוות הבודדים, שרובן לא מופיעות בשום מפה. האתר חווה הוא קובץ של סיפורים ותמונות על חוות בודדים ועל האנשים המנהלים אותן, שאוהד ורונן מתכוונים להפוך אותו למאגר המקיף בארץ על צורת ההתיישבות הייחודית הזו. האתר מספק מידע פרקטי על כל חווה, דרכי ההגעה, ותחומי ההתמחות המגוונים של בעליה. אם האתר יצליח, מתכננים מפעיליו להוסיף לו פורום, ולהפוך את בעלי החוות לקהילה, שגם תיחלץ לעזרתם של בעלי חוות אחרים בעת הצורך - בידע, בידיים עובדות, במסיק זיתים, בהחלפת זרעים וכו'. יפה.

 

שירות: על פני הגלים

 

מדי פעם בפעם מזמן לנו המדור מפגשים מקוונים עם יוזמות אנושיות ומרגשות, שמצליחות לעודד את רוחנו ולהוכיח שעוד לא כלתה התקווה לגזע שלנו. אחת היפות מכולם היא רשת של אתרים פרטיים,

שמפעיליהם מאפשרים לגולשים המתגוררים במדינות שאין להן קירבה לים ולאוקיינוסים, לשגר מסר אישי כלשהו, שאותו הם מבטיחים להדפיס, לסגור בבקבוק - ולשלוח לדרך עלומה על גלי האוקיינוס.

 

הכתובת המצויינת כאן שייכת למעין אינדקס פרטי, המציג את הכתובות והטפסים המשמשים את השרתים מארה"ב, אוסטרליה, בריטניה ומדינות אחרות. מצידם השני של האתרים האלה ממתינים אנשים טובים ונחמדים, שמוכנים לרוץ בשבילכם אל גשר ווקסהול בבריטניה או אל ראש המגדלור בסנט פרקס, פלורידה - ולהשליך למים את המסר המבוקבק שלכם. מקסים (שלח: גדעון נח).

 

 

הגנה: לכל סוס יש שם

 

באתר השימושי-עד-מדהים הזה תוכלו לבדוק כל חשד לסוס טרויאני שקיבלתם באי-מייל ונושא סיומת לא מוכרת לצד שמו.

 

האתר מאפשר לשייך כל קובץ לתוכנה הרלוונטית שמפעילה אותו, מזהה את הפונקציונליות והלגיטימיות שלה, ואף מפנה לאתרים שבהם ניתן להורידה (שלח: אלירן כחלון).

 

 

קניות: יריד המזרח

 

שני אתרים מסחריים אך מדליקים:

 

סושיה ביתית: חובבי הסושי שביניכם ישמחו להכיר את האתר המסחרי הזה, המציע לכם לרכוש ערכה ביתית ומקורית להכנת סושי כמו במסעדות הכי טובות, ואף מצרף כמה מתכונים.

 

אחי, אני בבלבלה: חנות מקוונת למימכר מוצרים שתרמילאים ישראלים פגשו במסעותיהם במזרח

הרחוק ובדרום אמריקה. במיוחדים: פאוצ'ים, בגדים, נרות וקטורת, מנורות, מאפרות, כפכפים, צעיפים ואפילו מצנפות אינדיאניות, למקרה שחסרה לכם אחת כזו לטיול בשיינקין. 

 

חול: כרטס בעצמך

 

אתר אינטרנט המושקע של סוכנות הנסיעות "אשת טורס" מציג סטנדרט מקצועי חדש, ומאפשר למשתמש מכלול פעולות, שעד כה נדרש לבצע בסיועו של סוכן הנסיעות או בתיאום טלפוני. האתר מאפשר לגולש להזמין חדרי מלון וטיסות סדירות, ואף לקבל אישור מיידי על טיסות אל-על.

 

במקביל, ניתן להרכיב באמצעותו

חבילות נסיעה דינמיות - כלומר כאלה הכוללות מעבר בין מלונות וטיסות פנים ביעדים בעולם. בתוך חודשיים, כך מבטיחים מפעילי האתר, ניתן יהיה גם לכרטס את כרטיסי הטיסה ישירות מהבית, ולהדפיס במדפסת הביתית את הוואוצ'ר הנדרש לעלייה למטוס. יפה.

 

 

בריאות: בשר ירוק 

 

התג הירוק הוא הביטוי לפעילותו של ארגון התנדבותי מיסודה של הסתדרות הרופאים הווטרינריים, שלקח על עצמו לסייע באכיפת הוראות החוק בכל הנוגע למזון מן החי. הגופים המעוניינים בחותם התג הירוק מחוייבים בבדיקות יסודיות ובפיקוח מעקב של וטרינרים מטעם הארגון. האתר החדש של התג הירוק מציג את פעילות הארגון, ומביא מידע רב שיכול לעניין מאוד את הגולשים בכל הנוגע לצריכת בשר, דגים, עופות, ביצים ומוצרי חלב. המדריכים באתר יוצרים הבחנה בין קמפיינים פירסומיים המטעים את הציבור ומציגים מוצרים מעובדים וקפואים כטריים - ומלמדים, בין היתר, איך להימנע מקנייה של ביצים מקולקלות ואיך לזהות בשר ודג טריים.

 

 

היערכות: למקרה שנרעד

 

זוכרים את מסיכות הכסתח שחילקו לנו במלחמות המפרץ? אז כדי שלא תגידו שהממשלה לא חרדה לגורלכם ולא עושה הכל כדי להבטיח את שלומכם במקרה של רעידת אדמה חזקה בישראל - הושק השבוע אתר ממלכתי חדש, המדווח על כל הפעילויות הנעשות בארץ במסגרת ההיערכות לרעידת אדמה כזו. האתר ממפה את הסיכונים לרעידת אדמה בישראל ואת המוקדים לרעידות שהתרחשו באזור, מציג את היערכות הרשויות (בעיקר פיקוד העורף), ומפרסם נהלים והמלצות התנהגות אזרחים בעת רעידת אדמה. הוא מיועד לציבור הרחב על תקן הרחבת היידע הכללי, אולם גם לאנשי מקצוע בתחום.

 

מפה: עין ישראלית

 

ואם כבר גיאוגרפיה, שימו לב לשדרוג היפה והאיכות של עין על ישראל. האתר הוא מפה אינטראקטיבית, הכוללת גם מידע לרקע ותמונות של אתרי תיירות נבחרים. 

 

רגש: האוסף של ליידי ג'י

 

האתר של ליידי ג'יי הוא זולה פראית לחובבי הרגש על גבול הקיטש. זהו אתר פרטי, אמריקני ככל הנראה, המופעל בידי גברת עלומה וחובבת מוזיקה שקטה ורכה. האתר המקסים הזה מציג את הקומבינה המושלמת - עמודים אסתטיים ומאויירים באווירה רומנטית, המציגים מילים ללהיטי אהבה מכל הזמנים, וברקע מתנגן השיר בביצועו המקורי. התמונות והציורים באתר מוצגים ברישיון, באשר למוזיקה - אין לדעת (שלחה: ורד שלום).

 

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כמו תמיד - מקבץ הקישורים והסרטונים שיעשו לכם טוב, באדיבות קוראי המדור.

 

ספירה ספורטיבית: אם אתם שומרי מסורת, ובא לכם לגוון את החדגוניות של הקלנדר האביבי, תנו לספורטאים הטובים בעולם לספור למענכם את ימי העומר: הקלנדר הפרימיטיבי-אך-מגניב הזה מציג את מניין הימים והשבועות בתמונות, באמצעות המספרים שעל חולצותיהם של ספורטאים כוכבים. מקורי (שלח: עמית פל).

 

הפינה לילד: עמוד מקסים, שמציג עשרות דמויות מסרטי להיט לילדים (מבת הים הקטנה ועד שרק), שאותן ניתן להדפיס ולהפוך לחוברת צביעה מדליקה (שלחה: ורד שלום).

 

החיים לפני לינוקס: וזה סרטון פירסומת דרמטי של נובל,

הפונה לגיקים מכורים ומנהלי מערכות בארגונים, ומסביר מדוע לינוקס עדיפה על חלונות, באמצעות אבחנה-לכאורה של ההפרעות הנפשיות הנגרמות למשתמש בעקבות שימוש בחלונות (שלח: דניאל סלבדור).

 

עם המכנסיים למטה: בארץ המגבלות הבלתי אפשריות יש דבר כזה, יום ללא מכנסיים. אם להאמין לעשרות התמונות (וחייבים להודות שהן נראות מבויימות ופיקטיביות לחלוטין) המתעדות את החוגגים במקומות העבודה, בתחנות האוטובוס וברחוב - אז בהחלט מדובר במימונה של המכנסיים. יום החג האחרון צוין בראשית החודש שעבר, והחג הבא יתקיים ב-5 במאי 2006, אז אחרי שתציצו בתמונות הרבות באתר - שווה לכם להכין כבר שורטס או תחתונים מחמיאים, שלא תיתפסו עם המכנסיים למעלה (שלח: גדעון נח).

 

תביא מארס: באתר השש-בש הישראלי תוכלו ללמוד את החוקים, להוריד תוכנת משחק, לשחק אונליין נגד משתתפים מהארץ ומהעולם, וגם לצאת לטורניר ממושך תוך כי הימורים בכסף אמיתי (שלח: נחום מזרחי).

 

כפר פאן: שווה להציץ ברשימה האינסופית של נימוקים ששיגרו בני-נוער לאתר המלווה את המבצע השיווקי של פאנטה לקיץ )המבטיח כרטיסי טיסה + שהות בכפר המותג באיביזה(. אמנם האתר בנוי באופן שלא מאפשר עיון סביר בנימוקים, ומעיף את המשתמש לתחילת הרשימה בכל פעם שמציצים בנימוק אחד - אולם הוא מאפשר היכרות אישית עם דור הסלולר, תמונותיו, חלומותיו (מסיבות באיביזה, אלא מה) ובעיקר - הסיבות הביזאריות שבגללן הוא זקוק לנופש הזה.

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים