שתף קטע נבחר

אוהדי מכבי נתניה מנסים להשיב את יצחק תשובה לקבוצה

הסכסוך מלפני חמש שנים נשכח לנוכח מצבה הפיננסי העגום של העולה לליגת העל, והאוהדים פתחו בקמפיין "איך זה שאני מחפש תשובה ולא מוצא"

ראשי חוג האוהדים של מכבי נתניה פתחו בקמפיין חדש, שכותרתו שאולה מהשיר הידוע של להקת "היהודים" - "איך זה שאני מחפש תשובה ולא מוצא", שמטרתו להחזיר לקבוצה את איש העסקים יצחק תשובה.

 

התנהגות האוהדים היתה הגורם בעטיו עזב תשובה את הקבוצה ב-1999. כעת, עקב המצב הכספי הרעוע, מנסים האוהדים לאחות את הקרע. למכבי נתניה יש את התקציב הנמוך ביותר בליגת העל - 9 מיליון שקלים, נתון המקבל משנה תוקף לנוכח ההתחזקות והגידול בתקציבים של מרבית קבוצות ליגת העל. 

 

במסיבת עיתונאים שכינסו הערב (ב') אמרו האוהדים: "אנחנו קוראים ליצחק תשובה 'תחזור הביתה למכבי נתניה', אשר אימצה אותו לליבה במשך שנים ועכשיו זקוקה לעזרתו. תשובה הוא תושב העיר, ובכל פעם שמזכירים אותו אומרים גם מאיפה הוא התחיל, שזה במכבי נתניה. אנחנו יודעים שהמועדון קרוב לליבו, והוא האיש הנכון במקום הנכון. תשובה הוא דוגמה למצוינות והצלחה בניהול, ואנחנו רוצים שהוא ידביק את מכבי נתניה בהצלחה הזאת".

 

במסיבת העיתונאים גילו האוהדים שמאז שהעלו את הקמפיין לאתרי האינטרנט הרשמיים שלהם, הם קיבלו אלפי תגובות, כולל מאוהדים הנמצאים בגרמניה ובלוס אנג'לס. האוהדים ביקשו להבהיר כי המהלך לא מכוון נגד אשר אלון, אך הדגישו כי הם מצפים מאלון שלא יפריע אם אכן תשובה יביע נכונות לחזור לקבוצה.

 

פרט למסיבת העיתונאים שכינסו הערב, מתכננים האוהדים צעדים נוספים, כמו הפצת סטיקרים, פרסום בשלטי חוצות ותהלוכת תמיכה בתשובה, שתצא מבניין העירייה לעבר משרדי חברת "דלק", שנמצאת בבעלותו של תשובה.

 

בנוסף מתכננים האוהדים לקיים משמרת תמיכה ליד ביתו של תשובה במשך 24 שעות ביממה.

 

פיצוץ במשא ומתן עם קובי חסן

 

קובי חסן מתרחק ממכבי נתניה. במו"מ בין השחקן ששב לקבוצת נעוריו אחרי תקופת השאלה בהפועל עכו, נתגלו פערים בין הצדדים. היום נפגש עו"ד דן חי, המייצג את חסן, עם אשר אלון. לנתניה יש אופציה על חסן לעונה נוספת, אך השחקן ונציגיו טוענים שבחוזה כתוב כי הצדדים יסכימו להעלאה בשכרו. אלון, לעומת זאת, ביקש מעו"ד חי להסכים לקיצוץ בשכר. חסן סירב לדרישה ואף הוסיף שתי דרישות חדשות.

 

תחילה, ביקש חסן להכניס סעיף לפיו יוכל להשתחרר מהחוזה במהלך הסיבוב הראשון של ליגת העל. בנוסף, דרש השחקן להוסיף לחוזה סעיף לפיו משכורתו לא תעוכב. בנתניה לא הסכימו לדרישותיו ובשלב זה פוצץ המשא ומתן. לאחר הפגישה מתכוון עו"ד חי להוציא מכתב להנהלת נתניה בו יובהר, כי אם עד יום ראשון לא יגיעו הצדדים להסכמה בנושא, יראה את עצמו חסן כחופשי לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות.

 

עד למועד פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובת הנהלת מכבי נתניה.

 

אשר אלון נפגש עם האלוף במילואים ואוהד הקבוצה, יום טוב סמיה. אלון מנסה לרתום שורה ארוכה של דמויות ציבוריות בכירות, בדומה לחברי הכנסת אהוד ודני יתום, כדי שיסייעו לו בניהול השוטף של הקבוצה.


פורסם לראשונה 20/06/2005 14:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
אשר אלון. שלא יפריע להחזרת תשובה
צילום: יוסי רוט
צילום: רוני שיצר
קובי חסן במדי הפועל עכו
צילום: רוני שיצר
מומלצים