שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  Raxco DiskState 2.86

  כלי שיעזור לכם להבין קצת יותר טוב מה קורה בדיסק וגם לבצע כמה פעולות ניהול חיוניות

  הכלים ש-Windows XP מספקת לנו לצורך ניהול הדיסק הקשיח, אינם מתוחכמים במיוחד ולא מספקים מידע רב. בחלון מאפייני הדיסק הקשיח ניתן לקבל נתונים על נפח הכונן והמקום הפנוי ואפשר גם להשתמש בכלי התחזוקה החשובים של Windows (לאיחוי, תיקון וניקוי הדיסק),

  אבל בוודאי שמתם לב שרוב הכלים האלה אינם הטובים מסוגם, והם אפילו די מוגבלים. מסקנה: יש צורך בכלים נוספים ובעיקר בכלים טובים יותר.

   

  זה לא סוד שעם הזמן הדיסק הקשיח - כל דיסק - הופך למבוך של תיקיות וקבצים, שאי אפשר כמעט להתמצא בו. הכלי הראשון שנציג הפעם, Diskstate של Raxco, יעזור לכם להבין קצת יותר טוב מה קורה בדיסק וגם לבצע כמה פעולות ניהול חיוניות. כבר הצגנו את התוכנה בכתבות קודמות, ולכן לא נחזור על כל מה שאמרנו אלא נתמקד בתכונות שחשובות למקרה שלנו. 

   

  התכונה המרכזית של DiskState היא אפשרות לנווט בין התיקיות בכוננים השונים ולקבל דיווח סטטיסטי וגרפי של התוכן. התוכנה מארגנת את התיקיות לפי הנפח שהן תופסות בדיסק ובמקביל מציגה דיאגרמת עוגה (Pie) צבעונית, שמאפשרת לראות במבט אחד מה מבזבז מקום וכמה. 

   

  כך ניתן לגלות, בדרך כלל מהר מאד, מה מבזבז מקום רב בדיסק. כלי נוסף הוא מנגנון הדוחות, שמאפשר לחפש בדיסק קבצים מכל סוג ועל פי כל חתך, במהירות מרשימה. 

   

  כתחליף ל-Disk Cleanup של Windows, מציעה התוכנה מנגנונים לאיתור ולמחיקה של קבצים זמניים, כפולים ומיותרים, כולל אפשרות לחיפוש סלקטיבי של קבצי תמונה, וידאו, אודיו ואחרים. 

   

  כלים שימושיים נוספים שתמצאו בה: אפשרות להשוואת קבצים ותיקיות, מערכת לחישוב נפח האחסון הדרוש לגיבוי של כל מחיצה בדיסק, כלים לניהול ההיסטוריה של Windows ושל הדפדפן (נתמכים הדפדפנים Internet Explorer, Netscape ו-Opera), לניהול Cookies ועוד. 

   

  כל הכלים הללו די פשוטים לשימוש ולא תצטרכו להתאמץ מדי כדי להכיר וללמוד אותם. יש תוכנות אחרות שמציעות כלים דומים, לעיתים טובים יותר, אבל DiskState מציעה ריכוז שימושי במיוחד של הכלים, שבאמת אי אפשר בלעדיהם.

   

  רישיון: גירסת התנסות ל-30 יום. 45 דולר לגירסה רגילה, 70 דולר לחבילת PowerPack (שכוללת גם את תוכנת PerfectDisk). 

   

  נפח הקובץ: 1.3MB.

   

  להורדה: לחצו כאן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים