שתף קטע נבחר

משפחת כץ לבג"ץ: רוצים פרס כמו לרון ארד

תמורת מידע על הנווט הנעדר הובטח פרס של 10 מיליון דולר. "היחס צריך להיות שווה לכל חייל", אומרים בני משפחתו של הנעדר מסולטן יעקוב

בני משפחתו של החייל יהודה כץ, מנעדרי הקרב בסולטן יעקוב, עתרו היום (ג') לבג"ץ בדרישה להורות למערכת הביטחון ולצה"ל להקציב פרס בסך 10 מיליון דולר למי שיציג מידע באשר לגורלו של יהודה.

 

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד ישי שריד, טוענים ההורים שרה ויוסף כץ והאחים אברהם ופרחיה כי על המדינה להקציב את הסכום כשם שעשתה בנוגע לנווט השבוי, רון ארד.

 

"ההרגשה היא שהיחס צריך להיות שווה לכל חייל", אמר ל-ynet האב, יוסף כץ. "אם הקציבו פרס לרון ארד - אז שיקציבו גם בשביל יהודה. זה לא בשבילנו, זה בשביל כל עם ישראל. הקציבו סכום עבור טייס שלא חזר. הבן שלנו שריונאי, לא חזר מהקרב. אנחנו רוצים שיקציבו גם לנו. זה יחס של השלטונות כלפי האזרח".

 

לטענת עו"ד שריד, שהגיש את העתירה, "המשפחה מדגישה שהיא מזדהה עם הכאב והסבל של משפחת ארד, ומייחלת ליום שבו ישוב רון, אבל היא גם מייחלת לשובו של יהודה, ודורשת כי החיפוש אחר הנעדרים ייעשה באופן שוויוני". לדבריו, גורמים במערכת הביטחון הסכימו באופן עקרוני להקצות את הפרס, ואולם לדבריו "יש סחבת בעניין".

 

העמותה "לחופש נולד", שהציעה את הפרס, ממומנת בעיקר מכספי מדינה. מנכ"ל העמותה, אורי חן, אמר בתגובה: "העמותה שלנו כבר בכתב ההקמה שלה חרתה על דגלה לטפל בכל הנעדרים, כולל בנעדרי סולטן יעקוב, גיא חבר ורון ארד. בגלל סיבות שונות בחרנו להתמקד כפיילוט בסוגיית רון ארד, אך העמותה רואה לעצמה חובה לטפל בהמשך בכל סוגיית הנעדרים".

 

לדבריו, "התייחסנו לנושא רון ארד כניסוי ובהתאם לתוצאות שיושגו, יוחלט כיצד לטפל בהמשך הדרך באופן מעשי בשאר הנעדרים. לעמותה יש את מלוא הסימפטיה והאהדה למשפחות הנעדרים ונשמח להושיט להן יד בעתיד בהתאם ליכולות העמותה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
יהודה כץ
צילום: רפרודוקציה
צילום: ארכיון
רון ארד
צילום: ארכיון
מומלצים