שתף קטע נבחר

מבקרת הבנק למסחר: "אין לי אחריות"

הממונה הישירה על אתי אלון מאשימה את העובדים בטמטום. מבקרת הפנים לשעבר של הבנק: "אין לי אחריות על מה שלא מצאתי. ואחת הדירקטוריות אומרת: "עבדנו במסירות נפש"

"באופן כללי לא תמיד המבקר מוצא כל מעילה ומעילה. על מה שלא מצאתי, אין לי אחריות", כך אמרה מבקרת הפנים לשעבר בבנק למסחר, לינה דובובסקי. דבריה נאמרה בחקירה שנערכה על-ידי נציגי המנהלים המיוחדים של הבנק.

 

יום לאחר שהמנהלים המיוחדים של הבנק הגישו תביעת עתק של 271 מיליון שקל נגד האחראים, לטענתם, לקריסת הבנק, מפרסם ידיעות אחרונות עדויות נוספות של בכירים ודירקטורים לשעבר בבנק שנמנו על הנתבעים. 

 

"על מה שלא מצאתי אין לי אחריות, נושא שלא בדקתי אין לי אחריות עליו, כי לא יכולתי למצוא, לחשוב על איזה מעילה. אם חס וחלילה הייתי מוצאת ולא הייתי מגלה, זה כן אחריות. אבל כל עוד אני לא מצאתי או לא גיליתי שיש מעילה, אין מה לעשות", כך ציינה רו"ח לינה דובובסקי, מבקרת הפנים לשעבר בבנק.

 

"מחדל של כולם. כולם היו מטומטמים. מהפקיד הכי נמוך לפקיד הכי גבוה. כל אחד והטעויות שלו", כך אמרה נתלי שרון, מי שהיתה מנהלת מחלקת ההשקעות לשעבר בבנק למסחר והאחראית הישירה על אתי אלון, בתשובה לשאלה כיצד היא יכולה להסביר את קריסת הבנק.

 

"זה נורא מרגיז אותי מה שקרה שם... אני באופן אישי וכל הדירקטורים האחרים באמת נתנו בלי סוף, ואת המירב שיכולנו", ציינה נעמי לירן, דירקטורית לשעבר בבנק. במהלך החקירה העיר החוקר כי העבודה המסורה של הדירקטורים לא היתה בכיוון הנכון. על כך השיבה לירן: "לא נכון. עבדנו במסירות נפש ובמקצוענות. לא ויתרנו על הדברים הכי קטנים והכי

גדולים".

 

מבנק ישראל נמסר בתגובה לעדויות: "הנושא נבדק בצורה מעמיקה על ידי מבקר המדינה, נערך ניתוח מעמיק של סטנדרטים בינלאומיים לפיקוח, לרבות בנושא של טיפול רשויות הפיקוח בסוגיית המעילות וההונאות".

 

להלן ציטוט מדוח מבקר המדינה בעניין: 'התפיסה העקרונית של מחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל בדבר חלוקת התפקידים והאחריות בינה לבין הנהלת הבנק בכל הקשור לסיכוני מעילה, נראית סבירה בעיני מבקר המדינה. גם בקשר למעילה בבנק לא העלה משרד מבקר המדינה ליקויים בפעולות הפיקוח של המחלקה על הבנק'.

 

הכתבה המלאה מתפרסמת בידיעות אחרונות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
אתי אלון, הבנק למסחר: "כולם היו מטומטמים"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים