שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: צפריר אביוב

  שר התחבורה: "להגביר את האכיפה והענישה"

  בעקבות תאונת הרכבת הקשר אומר שר התחבורה ל-ynet: "מזעזע שאדם אחד יכול לגרום לכל כך הרבה נפגעים. התאונה הזאת פשוט לא היתה צריכה לקרות. צריך להרתיע באכיפה וענישה חזקות יותר"

  "כמו שהדבר נראה על פניו, לא היתה שום סיבה בעולם שהנהג יעבור במקום שהרכבת עברה בו. מדובר בדרך עפר מתומררת כהלכה, שמסבירה משני הכיוונים על מפגשת עם רכבת. יש במקום שדה ראייה טוב, התאונה הזאת פשוט לא היתה צריכה לקרות". כך אמר ל-ynet שר התחבורה, מאיר שטרית לאחר תאונת הרכבת הקשה אתמול ליד רבדים.

   

  "זאת תאונה שלא היתה צריכה לקרות, זאת מכה, לצערי הרב זה נזק אדיר שיכול להיגרם מטעות של אדם אחד", אמר ל-ynet שר התחבורה מאיר שטרית בתגובה לתאונה הקשה.

   

  "לפי המשטרה, נהג הקטר ניסה לבלום אבל שום דבר לא עזר", הוסיף השר, "לצערי הרב אני מכיר עוד שתי תאונות לפחות שקרו השנה, כשנהגי רכב

  עשו דבר שלא יאומן, עשו 'סלאלום' בין מחסומי הרכבת כדי לגנוב עוד דקה. אם המשאית ניסתה לעבור את הפסים כשהרכבת היתה קרובה, שום דבר לא היה יכול לעזור. זה פשוט מזעזע לראות איך אדם אחד יכול לגרום לכמות כזאת של נפגעים, זה פשוט מקומם, אין לי מלים".

   

  "מיניתי ועדת חקירה, בראשות מהנדס תנועה מהבכירים ביותר, שתבחן את האירוע", הוסיף השר וביקש להדגיש כי התאונה לא נבעה כתוצאה מבעיה בתשתיות: "ברכבת אין בעיה של תשתיות, עשרות רכבות עושות את אותו קו".

   

  האם יש מה לעשות בעניין האופי של הנהג הישראלי?

   

  "צריך להרתיע באכיפה יותר חזקה, אז אנשים ייזהרו יותר. חינוך חשוב שיהיה - בתנאי שיש אכיפה. 13% מההרוגים השנה מתו בגלל אי ציות לרמזור, וזה הדבר הכי חמור שיכול להיות. על נייר אפשר לכתוב הכל, השאלה היא איך אוכפים". 

   

  האם צריך להחמיר את הענישה?

   

  "הבעיה היא שגם היום, לצערי הרב, יש יד רכה מדי בענישת נהגים עבריינים. אני לא מדבר על נהג ממוצע שטועה, אלא על נהגים שנוסעים בלי רישיון
  ובלי ביטוח. יש לי דיווח על נהג עם 75 עבירות בירושלים, שנשפט פעם אחר פעם וממשיך להיתפס. אם לאדם נשלל הרישיון והוא ממשיך לנהוג - צריך להכניס אותו לכלא. מערכת המשפט היום לא מנצלת את מלוא טווח הענישה הקיים בחוק, אומרים ששופטים ישראלים הם רחמנים בני רחמנים, אבל בעניין הזה מי שמרחם על אכזרים מתאכזר לרחמנים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  שטרית. "זאת מכה"
  צילום: סבסטיאן שיינר
  צילום: רויטרס
  "לשופטים יש יד רכה מדי בענישה"
  צילום: רויטרס
  מומלצים