שתף קטע נבחר

משטרת אתיופיה: אריות הצילו ילדה מחוטפיה

בת 12 נחטפה על ידי כמה גברים שרצו להכריח אותה להתחתן. המשטרה המקומית הודיעה ש"שלושה אריות הבריחו את החוטפים ושמרו על הילדה במשך חצי יום עד שהגענו אליה, ואז הם פשוט חזרו ליער". מומחה: כנראה שבכי הילדה גרם לאריות להימנע מלטרוף אותה

מה סימבה היה אומר? משטרת אתיופיה הודיעה ששלושה אריות הצילו ילדה בת 12 שנחטפה על ידי גברים שרצו להכריח אותה להתחתן.

 

"הגברים החזיקו בילדה במשך שבעה ימים, והיכו אותה שוב ושוב לפני שהאריות הבריחו אותם ושמרו על הילדה חצי יום עד שמשפחתה והמשטרה מצאו אותה", אמר סמל וונדימו וודאג'ו, בשיחה מבירת מחוז ביטה גנט, כ-560 ק"מ מערבית לבירה אדיס אבבה. 

 

"הם עמדו על המשמר עד שמצאנו אותה, ואז הם פשוט עזבו אותה כאילו שהיתה מתנה עבורנו וחזרו ליער", אמר השוטר. לדבריו, "אם האריות לא היו מתערבים, מצבה של הילדה יכול היה להיות הרבה יותר גרוע. לעתים קרובות ילדות כאלה נאנסות ומותקפות בצורה קשה כדי לאלץ אותן להסכים לחתונה".

 

וודאג'ו הוסיף ש"כולם חושבים שזהו נס, בגלל שבאופן רגיל אריות אמורים היו לתקוף אותה".

 

סטיוארט וויליאמס, מומחה לחיות בר, אמר שכנראה שהילדה ניצלה בגלל שהיא בכתה בעקבות הטראומה של התקפתה על ידי הגברים. "התיפחויותיה של הילדה הזכירו כנראה לאריות את הצלילים שמשמיעים גורי אריות, וזו הסיבה שהם לא טרפו אותה".

 

הילדה עצמה, הצעירה מבין ארבעה אחים ואחיות, סבלה מהלם, וטופלה בעקבות חתכים שגרמו לה חוטפיה. 

 

אריות נחשבים לסמלה הלאומי של אתיופיה, אולם למרות ההערצה לה הם זוכים במדינה, מספרם הלך והצטמצם בשנים האחרונות, בין היתר בעקבות ציד, וכיום נותרו כאלף אריות בלבד בטבע. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים