שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בגיר השלימה את יציאתה מהשותפות בטורקיה

  בגיר, שהחזיקה 51% ממניות המפעל הטורקי הכושל גוני-פולגת, מסרה את חלקה לשותפיה הטורקים. בתמורה, העבירו הטורקים לפולגת, בעלת השליטה בבגיר, את מלוא האחזקות במפעל הטקסטיל "פולגת טקסטיל" מקרית-גת

  חברת בגיר השלימה היום (ד') את יציאתה מחברת הטקסטיל הטורקית "גוני-פולגת". בגיר, שהחזיקה 51% מגוני-פולגת, מסרה אותה לשותפתה, החברה הטורקית גונאי. גונאי, שהחזיקה עד כה 49% ממניות גוני-טקסטיל, מחזיקה כיום בבעלות מלאה על השותפות.

   

  העברת השליטה בגוני-פולגת נעשתה חינם אין כסף. עם זאת, שמרה בגיר לעצמה את הזכות לקבל חצי מהרווח הנקי שגוני-פולגת תרשום ב-4 השנים הקרובות, אם יהיה רווח. ספק אם בגיר תרוויח משהו מהזכות הזאת, כיוון שגוני-פולגת היא חברה מפסידה, וההערכה היא שתמשיך להפסיד גם בעתיד.

   

  בעקבות המכירה צפויה בגיר לרשום הפסד חד-פעמי של כ-15.3 מיליון דולר בגין הפחתת שווי גוני-פולגת במאזנה.

   

  במקביל להעברת השליטה בגוני-פולגת, מסרה החברה הטורקית לפולגת, בעלת השליטה בבגיר, את חלקה במפעל הטקסטיל הישראלי "פולגת טקסטיל" בקרית גת (49%). פולגת תחזיק מעתה בבעלות מלאה של המפעל בקרית גת. גם העסקה הזאת נעשתה בחינם. החברה הטורקית התחייבה לשלם לפולגת את החובות שהמפעל בקרית גת צבר על רכישת ציוד.

   

  גוני-פולגת, שהוקמה לפני כ-4 שנים ביוזמת קונצרן אי.די.בי, שהיה בעל השליטה בפולגת, הפסידה בשנים האחרונות יותר מ-30 מיליון דולר. בתחילת 2005 מכר אי.די.בי את חלקו בפולגת (70%) לאיש העסקים צביקה בארינבוים ולמנכ"ל החברה, עופר גלבוע. ההנהלה החדשה החליטה לפרק את השותפות בטורקיה מיד עם רכישת השליטה. השותפה הטורקית, גונאי, מימשה זכות סירוב ראשונית שהייתה לה על גוני-פולגת, ובגיר העבירה לה את השליטה בשותפות.

   

  דיבידנד של 152 מיליון שקל  

   

  בתוך כך, הודיעה בגיר כי בכוונתה לחלק דיבידנד בהיקף של 152 מיליון שקל לבעלי מניותיה על אחזקותיה בחברה המשותפת. בעלי גונאי התנגדו לכוונת בגיר, ופנו לבית המשפט בבקשה שלא לאשר לבגיר את חלוקת הדיבידנד. הוויכוח בין בגיר לגונאי התגלגל לבוררות בינלאומית בז'נבה, ושם הוא עדיין נידון כעת.

   

  בגיר עוסקת בייצור חליפות ובגדים מחוייטים. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 192.6 מיליון שקלם. חברת האחזקות פולגת מחזיקה ב-58.3% ממניות בגיר. פולגת, שגם היא נסחרת בבורסה, נמצאת, כאמור, בשליטת צביקה בארינבוים ומנכ"לה עופר גלבוע.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים