שתף קטע נבחר

שימוע לח"כ עומרי שרון בפרשת "עמותות הקש"

היועץ המשפטי לממשלה קיים את השימוע בעקבות ההחלטה להעמיד לדין את שרון הבן בפרשה. ח"כ שרון עצמו לא נכח בשימוע, ושיגר את פרקליטו, דן שינמן

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קיים הערב (יום ד') שימוע לבנו של ראש הממשלה, חבר הכנסת עמרי שרון, בעקבות ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום בפרשת עמותות הקש. עם זאת, ההכרעה בעניין לא צפוייה להתקבל היום.

 

שרון הבן עצמו לא נכח בשימוע. פרקליטו, עורך הדין דן שינמן מייצג אותו בדיון. מעורכי הדין שינמן ונוית נגב, באי-כוחו של עמרי שרון, נמסר כי "יש לנו עמדה בסוגיה, ויש לנו דברים לומר. אבל, כפי שציינו בעבר, אנו מכבדים את היועץ המשפטי לממשלה, ולכן אנו אומרים את הדברים ליועץ, ולא בפומבי. נצפה בסבלנות להחלטתו".

 

כתב האישום נגד עמרי שרון עליו החליט מזוז נוגע לעבירות של קבלת תרומה אסורה, קבלת סכומים מעל המותר, אי ניהול מערכת חשבונות כנדרש, הוצאת סכומים מעל למותר ומסירת דו"ח של מועמד. כן יואשם שרון הבן בעבירות על חוק העונשין של רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע או עוון ושבועת שקר. העונש על שבועת שקר הוא עד שבע שנות מאסר.

 

ח"כ שרון חשוד, כזכור, בגיוס בלתי חוקי של כספים לקמפיין של אביו בבחירות לפריימריס בליכוד בשנת 1999. הוא נחשד בשעתו בעבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק המפלגות ובשורה של עבירות נלוות, ובהן רישומים כוזבים במסמכי תאגיד וגיוס כספים בניגוד לחוק מחברות ומתורמים בחו"ל.

 

החקירה בפרשה נפתחה בשנת 2001 לאחר שהמשטרה חשדה כי ראש הממשלה ובנו עומרי גייסו בניגוד לחוק מיליוני שקלים לצורך מימון הפריימריס לראשות הליכוד ובהמשך גם לצורך מימון הקמפיין של שרון לראשות הממשלה.

 

גם מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, חקר את הפרשה וזו העלתה כי במהלך הפריימריס של שרון בוצעו העברות כספים שלא כדין והוקמו "חברות קש" לצורך העברת הכספים למטה הבחירות של שרון.

 

הסעיפים הנוגעים לפרשת "עמותות הקש" הופרדו מן הפרשה האחרת, הנושאת מאפיינים דומים - פרשת סיריל קרן. בפרשה זו עלה החשד שהמיליונר הדרום-אפריקני העביר 1.5 מיליון דולר לחשבונו של גלעד שרון, כדי לכסות תרומה לא חוקית שקיבל אריאל שרון בפריימריס של הליכוד ב-2001.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
שרון הבן. שימוע
צילום: יריב כץ
מומלצים