שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תקודם הצעת חוק למניעת ניתוקי חשמל לנזקקים

  זאת בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות" על ניתוקי החשמל בנגב. יו"ר ועדת הכלכלה: מדובר באטימות

  ועדת הכלכלה של הכנסת תפעל לקידום הצעות חוק נגד ניתוקי חשמל לאוכלוסיות נזקקות. כך הודיע יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן, בדיון שעסק בממצאי תחקיר "ידיעות אחרונות" על ניתוקי חשמל ביישובי הנגב.

   

  לדברי ח"כ כהן, אטימות הממשלה נוכח הכפלת ניתוקי החשמל בשנה האחרונות, מחייבת את הוועדה לקדם במהירות הצעות חוק בנושא.

   

  עוד אומר כהן כי בכוונתו לקדם כמה הצעות חוק, בהן הצעה לחייב את חברת חשמל להתקין נתיך של 10 אמפר למנותקים, שיאפשר תאורה וחיבור מכשירי חשמל חיוניים, הקמת ועדה ציבורית שתכריע בדבר חובות של מיעוטי יכולת, חיוב חברת חשמל להפריש מקרן הרווחים שלה למען חייבים המתקשים בתשלום והורדת תעריפים לצריכת מינימום.

   

  מנכ"ל הרשות להגנת הצרכן, דוד יפרח, אמר כי הם מקבלים מאות פניות של בעלי חוב לחברת חשמל. חברת חשמל מחויבת לגבות חובות כדי לא לצבור גירעונות, אך לא ייתכן שאין חמלה ואין רחמנות.

   

  מנכ"ל חברת חשמל, ד"ר יעקב רזון, אמר כי חברת החשמל היא חברה ממשלתית הכפופה למדיניות הממשלה לגבי הצד החברתי. לדבריו, מאחר שרק בעלי החברה - הממשלה - יכול לקבל החלטות בנושא, נדרשת עזרתה של ועדת הכלכלה.

   

  ליאור זרנקין, סמנכ"ל שיווק בחברת החשמל, אמר כי ידם אינה קלה על השלטר וכי הם מנתקים את הזרם רק לאחר שמוצו כל ההליכים. זרנקין הוסיף כי כיום הם מנסים פיילוט של מונה המשולם מראש. הצרכן רוכש חשמל באמצעות כרטיס מגנטי בסכום המתאים לאפשרויותיו. המונה נותן התראה לפני סיום הקצובה ששולמה, יש לו מעט רזרבה והוא אינו מתנתק בשבתות ובחגים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שיה אגוזי
  "אין חמלה ואין רחמנות"
  צילום: שיה אגוזי
  מומלצים