שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חב' החשמל: עיצומי העובדים גורמים הפסקות חשמל

  הנהלת חברת החשמל עתרה לבית הדין לעבודה, בבקשה להפסיק את העיצומים. ההנהלה טוענת כי מדובר בעיצומים הגורמים לריבוי הפסקות חשמל, גורמים לנזק כספי של מאות מיליוני שקלים, מסכנים את מלאי הפחם של החברה, פוגעים באמינותה בעולם ומהווים עבירה פלילית. העובדים בתגובה: "הנזק האמיתי לציבור ייגרם בגלל הרפורמות"

  חברת החשמל פנתה לבית הדין הארצי לעבודה, בבקשה להורות לוועד העובדים של החברה להפסיק לאלתר את העיצומים שהעובדים מקיימים בחברה כבר מספר חודשים. הבקשה הוגשה באמצעות משרד עורכי הדין ש. הורוביץ ושות'.  

   

  עובדי חברת החשמל מקיימים עיצומים במחאה על כוונת משרד האוצר לבצע בחברה רפורמה מבנית, לפצל אותה ל-17 חברות נפרדות ולהפריט חלק מהן. במסגרת העיצומים, נמנעים העובדים לתקן תקלות בתחנות הכוח של החברה ואינם פורקים את האוניות המספקות לחברה פחם. בית הדין לעבודה כפה על העיצומים הקלות שונות בעיצומים, אך מרבית העיצומים נמשכים.

   

  הנהלת חברת החשמל טוענת בעתירתה, כי מדובר בשביתה פוליטית שאינה לגיטימית, הפוגעת בחברת החשמל שאינה צד למחלוקת בין הממשלה לעובדים על הרפורמות.

   

  במסגרת העיצומים, נמנעים העובדים לתקן את אחת מיחידות הייצור של החברה, שהתקלקלה לפני כחודשיים ומספקת למשק 550 מגאוואט חשמל. הנהלת חברת החשמל טוענת בעתירתה, כי העובדה שהעובדים אינם מתקנים את היחידה פוגעת באספקת החשמל הסדירה של המשק.

   

  "כאשר מתרחשות תקלות בקרה המשביתות יחידות לייצור חשמל, כפי שקורה לעתים קרובות, נאלצת חברת החשמל לבצע הפסקות חשמל יזומות בהיקפים העולים על אלה שהיו נדרשים אם יחידת הייצור המושבתת הייתה פועלת כסדרה, והפסקות החשמל גורמות נזקים אדירים לצרכנים ולמשק המדינה".

   

  "בנוסף, חברת החשמל נאלצת להפעיל יחידות ייצור חלופיות המופעלות בסולר, שהוא דלק יקר בהרבה מהפחם המפעיל את התחנה המושבתת" כותבת הנהלת החברה בעתירתה, "הנזק הכלכלי עומד על מיליון דולר ליום, והסתכם עד כה ב-145 מיליון שקלים.

   

  כמו כן, נטען בכתב התביעה כי האוניות המספקות פחם לישראל נאלצות להמתין ימים ושבועות בגלל שהעובדים אינם פורקים אותן. הנהלת החברה מעריכה את עלות ההמתנה הכוללת של האוניות ב-8.4 מיליון דולר, וטוענת שהעיכובים פוגעים באמינותה של חברה החשמל בעולם. כן טוענת ההנהלה כי מלאי הפחם במחסני החברה ירד מתחת לתקן החרום, וכי המלאי הקיים בחלק מתחנות הכוח יספיק לפחות מ-3 שבועות.

   

  בנוסף, נטען בתביעה כי העובדים מסרבים למסור מידע לחברת הייעוץ KPMG, שנשכרה על ידי רשות החברות הממשלתיות לייעץ לה בביצוע השינוי המבני בחברה. בעתירה נטען כי הסתרת מידע מרשות החברות או מבאי כוחה היא לכאורה עבירה פלילית, שדינה מאסר של שנה.

   

  מוועד עובדי חברת החשמל נמסר בתגובה: "משרד האוצר ממשיך להסתיר מהציבור את חוות הדעת של חברות הייעוץ המובילות בעולם, מקנזי וטאסק, אודות

  הנזק האמיתי שייגרם בעקבות ה"רפורמה" המתוכננת במשק חשמל, נזק שנאמד במיליארדים ויתבטא בהעלאת מחירי החשמל לצרכנים. עובדי חברת החשמל מנהלים עיצומים שאינם פוגעים בציבור, אך נועדו להגן על משק החשמל וצרכני החשמל בישראל מפני התוכנית המסוכנת שמוביל האוצר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  חברת החשמל: העיצומים גורמים לנזקים
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים