שתף קטע נבחר

סין מותחת ביקורת על האיחוד-האירופי

טוענת כי הבדיקה הרשמית על ייצוא הנעליים מסין הינה הפרה של הסחר החופשי

"אם תמומש תוכניתו של האיחוד-האירופי, לקיים בדיקה על ייצוא הנעליים מסין, תהיה זו הפרה של כללי הסחר החופשי".

 

זו תמצית ההודעה שפורסמה היום (ב') מטעם משרד המסחר של סין-העממית, באתר-האינטרנט שלו. בכירי המשרד הסבירו כי ההחלטה, לבצע בדיקה זו (שמיועדת להתחיל כבר השבוע), מבוססת על מידע בלתי-מדויק. "על שלטונות אירופה להציג מידע מדויק בפני הציבור" - דרשה ההודעה הרשמית - "כדי להפיג את אי-ההבנה וכדי למנוע סכסוך-סחר".

 

מומחי משרד-המסחר ציינו כי הדיווח מאת הנציבות-האירופית (8 ביוני), על ההתפתחויות בענף ההנעלה, לא היה נכון: לפי דיווח זה, בתקופה ינואר-אפריל 2005 נרשם זינוק בשיעור 581% בייבוא הנעליים מסין לאירופה (בחישוב לפי יחידות) - ואילו לפי הנתונים שבידי המשרד, הגידול היה בשיעור 22.8% בלבד; ולפי הדיווח ההוא, נרשם זינוק בשיעור 433% בחישוב לפי השווי הכספי - בעוד שנתוני המשרד מלמדים על גידול בשיעור 59.5% בלבד.

 

פרשנים הסבירו: יותר מאשר סין מתנגדת לבדיקה - היא מכינה מאבק נמרץ נגד הצעדים אשר הנציבות-האירופית צפויה לנקוט נגד הייבוא מסין, אם יתחוור מהבדיקה כי הייצוא מסין אל אירופה גדל במידה ניכרת במהלך 6 החודשים האחרונים. פרשנים אמרו כי בין סין לבין אירופה המתאחדת כבר הולך ומתרקם סכסוך-סחר קשה בעניין ייצוא הטקסטיל מסין - שגדל במידה רבה, מאז שאירופה הסירה (בתחילת השנה) את המכסות על הייבוא מענף זה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים