שתף קטע נבחר

ההתנתקות - חג לעובדים הזרים

קהילת העובדים הזרים מחכה בצפיה לתחילת ההתנתקות. הם שואלים את מעסיקיהם ומתעדכנים בחדשות באדיקות. לא שזה באמת מעניין אותם; הם רק מקווים שמספר גדול ככל האפשר של שוטרי משטרת ההגירה יגוייסו ליטול חלק במשימות הפינוי ברצועת עזה, והם יוכלו סוף סוף לצאת לרחובות ללא חשש ממעצר וגירוש. המשטרה: מספר שוטרי ההגירה שיסופחו להתנתקות - כ-50%

לא רק בשמאל מייחלים להתנתקות; גם העובדים הזרים הבלתי חוקיים השוהים בישראל ממתינים בקוצר רוח לתחילת פינוי המתנחלים מרצועת עזה. לא שזה באמת מעניין אותם. הם פשוט יודעים שכאשר יחל הפינוי יהיו הרבה פחות שוטרי הגירה ברחובות הערים.

 

 

אורסולה, שוהה בלתי חוקית מאוקראינה, עובדת בישראל בניקיון זה ארבע שנים. היא מצפה בקוצר רוח לתחילת הפינוי לאחר ששמעה כי ברחובות תל אביב לא יהיו שוטרים ממשטרת ההגירה שיכולים לנתק אותה מבתה הקטנה.

 

"אני שמחה שבאוגוסט הם לא יהיו כאן. החיים שלי יהיו יותר טובים ואני אוכל לצאת בלי לפחד", סיפרה ל-ynet. "זה לא נעים להיות כל היום בבית, להתחבא ממשטרת ההגירה. כל האנשים יכולים להסתובב חופשי, הולכים לפה ולשם, אבל אני חיה כמו בכלא. יש לי כאן ילדה קטנה ואני מפחדת להיתפס כי הבת שלי תישאר לבד. אני מקווה מאוד שבאוגוסט החיים יהיו יותר שקטים".

 

עורך הדין זרי חזן, המתמחה בזכויות אזרח ועובדים זרים, סיפר כי לקוחות רבים שלו, שוהים בלתי חוקיים, התקשרו אליו אתמול לשאול האם החלה כבר ההתנתקות. "נוכח התמונות בטלוויזיה על הריסת הבתים הנטושים בגוש קטיף התקשרו אלי לקוחות שלי ושאלו אותי האם התחילה ההתנתקות. הם גם כל הזמן מתעניינים אצל המעסיקים שלהם לגבי ההתנתקות ומתעדכנים בחדשות.

 

"הקהילה הפיליפינית בארץ עצרה את כל פעולותיה עד אוגוסט. הם לא יוצאים להיפגש בימי ראשון כמו תמיד. הם מחכים להתנתקות", סיפר עו"ד חזן.

 

הוא העריך כי שיעור ניכר של שוטרי מחלקת ההגירה יגוייסו ליטול חלק במשימות הפינוי בגוש קטיף. "קהילת העובדים הזרים מחכה להתנתקות יותר מכל קהילה אחרת במדינה. לאור יעילות עבודתה של משטרת ההגירה בתקופה בה פעלה, קהילת העובדים הזרים תשמח לקבל את הבשורה על הפסקת פעילותה. אנו העוסקים בתחום שמחים מאוד לשמוע על כך ומקווים שהיא לא תחזור לפעול כלל".

 

ניצב דוד קראוזה, ראש האגף של מנהלת ההגירה אמר כי השמועות בקרב העובדים הזרים לפיהן כ-80 אחוזים משוטרי משטרת ההגירה יגוייסו למשימות הפינוי - מוגזמת. "אם כבר המספר קרוב ל-50 אחוז".

 

דוברת משטרת ההגירה, סגן ניצב שלומית הרצברג, מסרה: "שוטרי מנהלת ההגירה, כשאר עמיתיהם, ייקחו חלק במשימה הלאומית שהוטלה על צה"ל ומשטרת ישראל. יחד עם זאת תמשכנה פעולות האכיפה להחזרתם למולדתם של נתינים זרים השוהים בישראל שלא כדין".

   

גורמים בכירים במשטרת ההגירה במחוז ירושלים אמרו השבוע ל-ynet שאכן יסופחו כוחות של משטרת ההגירה לצורך תוכנית ההתנתקות, אולם עדיין יישאר חלק מהכוח לטפל בנושא העובדים הזרים. הגורמים אמרו כי טרם סוכם מספרם של השוטרים שיקחו חלק במשימות הפינוי ושהמספרים ייקבעו בעוד כשבועיים. הם אמרו גם כי הם מקווים שההפחתה בפעילות משטרת ההגירה בתקופת ההתנתקות לא תגרום להתרופפות בטיפול בנושא העובדים הזרים.


פורסם לראשונה 27/06/2005 23:29

 

השתתפה בהכנת הידיעה: שני מזרחי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני גרשוני
מחכים בצפיה. עובדים זרים (ארכיון)
צילום: דני גרשוני
צילום: אלדד רפאלי
האם החלה ההתנתקות. עו"ד חזן
צילום: אלדד רפאלי
מומלצים