שתף קטע נבחר

הרשות הפלסטינית מודיעה: לא נפנה הריסות

השר דחלאן: ישראל צריכה לפנות את הריסות ההתנחלויות. אנו צריכים לקבל את השטח כפי שהיה לפני שבנו שם. בתום ישיבת ועדת השרים הפלסטינים לענייני ההתנתקות האשים דחלאן את שרון בהפרת ההבנות בין הצדדים: "הוא ערבב והפך מחדש את כל הקלפים". לשכת שרון: "הדברים סוכמו בפגישתו עם אבו מאזן"

ברשות הפלסטינית מתכוננים למאבק על הריסות ההתנתקות ומודיעים: "הרשות הפלסטינית אינה חייבת לפנות את ההריסות". את הדברים אמר הערב (יום ב') השר לעניינים אזרחים ברשות הפלסטינית מוחמד דחלאן.

 

דחאלן, שדיבר בתום ישיבת ועדת השרים הפלסטינית לענייני התנתקות, אמר כי על פי החוק ישראל חייבת לפנות את ההריסות והפלסטינים מצדם - לקבל את האדמה כפי שהייתה בדיוק לפני שעלו עליה ההתנחלויות.

 

בישיבה, שהתקיימה בראשות ראש הממשלה הפלסטינית אחמד קוריע (אבו עלא), דנו השרים בהכנות הפלסטיניות להתנתקות. בסיומה הדגיש הצד הפלסטיני כי ההתנתקות חייבת להיות חלק ממפת הדרכים.

 

בתום הישיבה אמר דחלאן כי ישראל מכשילה כל מאמץ לתיאום בענייני ההתנתקות והאשים באופן אישי את ראש הממשלה, אריאל שרון. שרון, לדבריו, הפך בהחלטותיו את כל ההבנות בין הצדדים: "שרון ערבב והפך מחדש את כל הקלפים".

 

ברשות הפלסטינית מקווים כי בהתערבות גורמים בינלאומיים, בעיקר מצרים, אמריקנים ואנשי הרביעייה הבינלאומית, ניתן יהיה לחדש את התיאום בין שני הצדדים ולהפכו לרציני וממשי.

 

השר חיים רמון אמר ל-ynet בתגובה כי "כל הסוגיה לא ברורה כרגע. בשביל לפנות הריסות צריך לעשות תיאום, ולקבוע מי משלם. יש הסכם עקרוני שכדי להפוך אותו לממשי ישנה עוד עבודה, בינתים יש עוד הרבה מכשולים בדרך. בינתיים הכל באויר. צריך רק לבדוק לאן יפונו ההריסות, קשה לי לראות לאן הן יפונו בעזה, ואם הן יפונו אלינו - אז לא עשינו כלום". 

 

חבר הכנסת אפרים סנה אמר בתגובה כי "כל הרעיון שאנו נהרוס והם יפנו הוא מטומטם וחלמאי. הנזק התדמיתי יהיה לישראל ואת התשלום יקבלו הפלסטינים. אני בעד שיקבלו כסף אבל ליצירת עבודה. אנחנו נצטייר נורא בכל העולם. נוציא על זה 60 מליון שקל ולפלסטינים ישלמו בשביל הפינוי אף אחד לא אמר שהחומר הזה מתאים לבניית הנמל".

 

השר לאיכות הסביבה, שלום שמחון, אמר בתגובה כי "יש לסיים מהר ככל האפשר את המו"מ עם הפלסטינים בסוגיית הרס הבתים, על-מנת שמדינת ישראל והמשרד לאיכות הסביבה יוכלו להיערך לאפשרות שהבתים יהרסו".  חשוב לציין כי הדרג המקצועי במשרדו של שמחון המליץ להשאיר את הבתים על כנם בשל העובדה שישראל איננה ערוכה לקליטת 1.5 מיליון טונות של פסולת הבניין.

 

בלשכת ראש הממשלה הכחישו את טענות הרשות ומסרו כי "הנושא סוכם חד משמעית בפגישת שרון עם אבו מאזן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאשים את שרון. דחלאן
צילום: שאול גולן
צילום: גדי קבלו
רוצים אדמה נקיה. בית בגוש קטיף (ארכיון)
צילום: גדי קבלו
מומלצים